BK MLADÁ BOLESLAV

V play off jsme hráli jinak, říká Pavel Kousal. Na tým je hrdý

9. 4. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Konec nadějí, je dobojováno. Bruslaři stejně jako v uplynulém ročníku končí před branami finále. Oproti loňskému ročníku pouze po čtyřech duelech. „Tři zápasy byly hratelné. Kdyby byla série 2:2, tak nikdo nemůže nic říct. Ale skončila 0:4 a vypadá to hrozně,“ mrzí konec sezony Pavla Kousala.

Pavle, ve třetí třetině se vám podařilo snížit na 1:2 a zdramatizovat závěr zápasu. Co jste před ní probírali?

Řekli jsme si, že musíme do třetí třetiny, ať se děje, co se děje, vstoupit naplno. Věděli jsme, že už nemáme co ztratit. Protože po druhém gólu, co jsme dostali, tak nás to položilo, a podle toho to taky vypadalo na střídačce. Snížení bylo super, bohužel jsme nedokázali dát druhý gól. Bylo vidět, že i fanoušci si to moc užívali. Škoda, že to takhle skončilo.

Mrzí prohra o to více, když zápas dopadl ve prospěch soupeře o jedinou branku?

Mrzí hodně. Tři zápasy ze čtyř byly hodně vyrovnané. Myslím si, že 4:0 vypadá krutě, ale odehráli jsme s Třincem dobré zápasy. Škoda. Přeji Třinci, ať se mu daří ve finále.

Zmínil jste, že vás položil druhý gól Ocelářů. Byl to rozhodující moment utkání?

Těžko říct. Škoda, že jsme nedokázali dát první branku jako ve čtvrtek a nevstoupili do zápasu lépe. Měli jsme tam pár ztrát na útočné modré čáře, z čehož soupeř dokázal dát první gól. Kdybychom se prosadili jako první, mohlo to být jinak.

Jak moc podle vás utkání ovlivnila tíha rozhodujícího duelu?

Před zápasem jsme si říkali, že na to nemůžeme myslet. Šli jsme vyhrát každou třetinu. Řekli jsme si, že musíme jít do zápasu naplno. Až na chvilkový výpadek ve druhé třetině jsme odehráli slušné utkání.

V sérii všechny klíčové momenty hrály pro Třinec. Myslíte si, že jste si štěstí vybrali už v předkole a ve čtvrtfinále?

Je to možné. Nemůže se nás to štěstíčko držet pořád. Co se dá dělat, teď to byl Třinec, během příští sezony se to možná obrátí pro nás.

Když se ohlédnete za celou sérií s Třincem, jak ji hodnotíte?

Byla to vyrovnaná série. Tři zápasy byly hratelné. Kdyby byla série 2:2, tak nikdo nemůže nic říct. Ale skončila 0:4 a vypadá to hrozně. Třinec ukázal kvalitu, výborné přesilovky, v oslabení nám toho taky moc nenechal. Oceláři výborně bránili, neměli jsme moc šancí dát góly. Ale bylo to trochu i o štěstíčku.

Kdy podle vás v sérii nastal zlom?

Řekl bych, že po třetím zápase. Vedli jsme před koncem 3:1, dostali jsme dva slepené góly a tam se to zlomilo. Prodloužení jsme už nezvládli.

Jaké byly rozdíly v zápasech play off?

Když jsme vstoupili do play off, začali jsme hrát jinak než v základní části. To potvrdí i fanoušci, na oba domácí zápasy bylo vyprodáno, což bylo skvělé, že nám pomohli. S Plzní a s Hradcem to byly podobné zápasy, hrál se bruslivý hokej, beci se nebáli podporovat útok. Třinec hrál pořád stejně, bránil a čekal na protiútok či přečíslení a věřil si v přesilovkách. To se mu vyplatilo.

Po základní části jste skončili jedenáctí, zvládli jste se probojovat až mezi čtyři nejlepší. Myslíte, že můžete říct, že jste na sebe hrdí?

Určitě, málokdo čekal takový posun. Nevím, jestli někdo čekal, že se dostaneme přes předkolo. Když jsme přešli Plzeň, tak 90 % lidí nečekalo, že přejedeme Hradec 4:1. Takže ano, jsem na kluky hrdý, všichni do toho dali vše, co mohli. Gašpi (Gašper Krošelj, pozn. redakce) chytal výborně v celém play off. Příští rok se pokusíme navázat a dojít ještě dál.

Posuneme se k vašim statistikám. V základní části jste se stal nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi. Jste se svými výkony v sezoně spokojen?

Spokojený jsem, ale začátek roku a teď v play off už výkony nebyly takové. Těžko se mi hodnotí sám sebe. Nemám to moc rád.

Na čem byste rád zapracoval?

Když se nedaří, hrát jednodušeji. Minulý rok jsem hrál svoje první velké play off a teď to bylo zase něco jiného. Zjistil jsem, že musím trochu změnit hru. Není to jako v základní části, kdy někde můžu udělat stahovačku. Trenéři nechtějí, abych to dělal i v základní části, víte, jak to je. (úsměv) V play off rozhodují maličkosti. Je dobré udržet to, co se dařilo, a ještě vylepšit a posunout dál.

Když porovnáte letošní play off s loňským, v čem vidíte pokrok?

Minulé bylo na sedm zápasů, ale myslím si, že jsme letos měli možná větší šanci Třinec porazit. Vždy to rozhodl jeden gól.

Letos jste oproti minulému ročníku měli možnost rozloučit se s fanoušky. Jak jste vnímali přítomnost fanoušků?

Bylo vyprodáno, když jsme hráli s Hradcem i s Plzní, tak zde bylo spousta lidí a na to domácímu týmu vždy pomůže. Když máme tlak, tak začnou povzbuzovat. My se sice na ledě neslyšíme, ale je skvělé, že nám tímto způsobem pomáhají. Uvidíme příští sezonu. Víc jich chodit nemůže, protože není tak velký zimák, ale snad jich přijde zase spoustu.

Celý rozhovor můžete zhlédnou také přes YouTube:


×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav