BK MLADÁ BOLESLAV

Chtěl jsem do top týmu, pochvaluje si po návratu do Česka Adam Jánošík

9. 7. 2021
Autor: Michal Konvalina
M l. B o l. - Litvínov, Plzeň, ale hlavně dlouhá léta v Liberci. Slovenský obránce Adam Jánošík není pro extraligové fanoušky rozhodně neznámý. Osmadvacetiletý reprezentant našich sousedů teď přichází do Mladé Boleslavi – a to po roční anabázi ve švédském Oskarshamnu. „Hodně jsem se toho naučil, švédská liga mě posunula,“ ohlíží se za uplynulou sezonou. V zemi tří korunek stihl mimo jiné blíž poznat Frölundu, soupeře Bruslařů v Lize mistrů. V rozhovoru dále mluvil i o letošním mistrovství světa, o známých tvářích v boleslavské kabině a poodhalil, co jej přesvědčilo podepsat smlouvu s Bruslařským klubem.

Jaký máte aktuálně program a jak jde příprava na novou sezonu?

Po mistrovství světa jsem měl tři týdny volno. Dával jsem se zdravotně do kupy, nabíral jsem síly. Od začátku července už trénuju naplno. Zatím jsem tedy doma na Slovensku, k mužstvu v Boleslavi bych se měl připojit 25. července. Tam budu v letní přípravě dál pokračovat, protože ta uplynulá sezona pro mě byla hodně dlouhá a náročná.

Už za sebou máte několik sezon v extralize, jak jste Boleslav vnímal dřív coby soupeře?

Nejvíc let jsem strávil v Liberci, kde jsem byl už od mládeže. Boleslav byla největším rivalem, takže jsem ji vnímal přesně tak. Odehrál jsem proti ní spoustu zápasů jak za mládež, tak i v extralize. Hrálo se proti ní strašně těžko, hlavně v těch posledních letech. Když jsem byl v Plzni nebo Litvínově, tak už Boleslav patřila mezi nejlepší týmy ligy. I to mi nakonec teď pomohlo v rozhodování.

Nemáte trochu strach z toho, jak to v Liberci vezmou, když jste teď přestoupil k rivalům?

Nijak extra to neřeším. Takový je prostě hokej, takhle to chodí… Budu se soustředit na výkony za Boleslav.

Uplynulou sezonu jste odehrál ve Švédsku, co nového jste se tam naučil a jak vás to posunulo?

Ta sezona jako taková nebyla vůbec jednoduchá, bylo to bez diváků a tak dál. Ale jsem moc rád, že jsem tam byl, švédská liga mi hodně pomohla. To jsem nakonec pocítil i na mistrovství světa, kde se mi hrálo výborně. Hodně jsem se toho ve Švédsku naučil, cítím, že jsem se výrazně zlepšil ve hře dozadu. Určitě mi ten rok dal hodně a těším se, až budu moct zkušenosti prodat.

Nakousli jsme to Švédsko – v Lize mistrů čeká Bruslaře mimo jiné Frölunda, stihl jste ji během toho roku ve Švédsku poznat nějak blíž? Jaký na vás udělala dojem?

Je to jedna z nejlepších švédských organizací, mají už dlouhé roky obrovsky silné mužstvo. Uvidíte to sami, je to skutečně top tým. Nebude to určitě nic lehkého. (úsměv) V sezoně se nám ji tedy podařilo dvakrát porazit, ale fakt je to jeden z nejlepších klubů ve Švédsku.

Jak se vůbec těšíte na CHL?

Už jsem si Ligu mistrů v několika sezonách zahrál, nebude to pro mě až tak nové. Ale je to určitě super. Poznáte nové kluby, jiné soupeře. Je to zážitek, a navíc máte šanci se ukázat v Evropě, udělat dobré jméno sobě i klubu. Určitě je to fajn příležitost se ukázat. Věřím, že tam uspějeme.

Jaké bylo z vašeho pohledu mistrovství světa?

Pro mě osobně to bylo už čtvrté mistrovství. Povedlo se nám čtvrtfinále, což byl už docela úspěch. Chtěli jsme samozřejmě jít ještě dál, ale Amerika byla bohužel nad naše síly. V tu chvíli nás to mrzelo, ale s odstupem času to hodnotím dobře. Na to, jaký jsme měli mladý tým, to byl dobrý výsledek.

Ve slovenské kabině jste se sešli s Milošem Kelemenem, co jste si řekli o Boleslavi?

Miloš ví, že jsem už v Česku hrál, tak se mě ptal celkově na soutěž, jak to tady chodí, ale i na Boleslav jako město, organizaci a tak dál. Abych řekl pravdu, tak já jsem doteď Boleslavi jenom projížděl nebo hrál na stadionu, taky ji moc neznám. (úsměv) Škodovku samozřejmě znám, ale ve městě jsem snad ještě nebyl. Každopádně se tam ale těším.

Koho všeho z boleslavských hráčů vlastně znáte?

Tak samozřejmě je tam Martin Ševc, toho znám z Liberce asi nejvíc. Znám ho jako hokejistu i člověka. Byl taky jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl pro Boleslav. Ale samozřejmě i s Máriem Lunterem jsem hrál, s Péťou Šidlíkem taky. Nechci na nikoho zapomenout, známé tváře v týmu mám. Těším se mezi nové spoluhráče.

Hrálo to množství známých tváří nějakou roli ve vašem rozhodování?

Ano, taky. Hlavní byl ale dlouhodobý zájem klubu. Nebylo to tak, že bych teď zůstal beze smlouvy a Boleslav po mě jen tak ze dne na den sáhla. Komunikace s panem Vrbatou probíhala několik let, a to na hráče udělá vždycky skvělý dojem. Další věc taky je, že Boleslav se v posledních letech drží na předních příčkách, což odpovídá i mým ambicím. Chtěl jsem hrát v top týmu v Česku. Proto jsem to v Boleslavi podepsal a věřím, že se nám podaří něco uhrát.

Řešil už jste s trenéry nebo lidmi z vedení týmu, co se po vás bude chtít a jakou budete mít roli?

Ano, s panem Nedorostem i s panem Vrbatou jsme to řešili. S trenéry zatím ještě ne, ale věřím, že budou o mojí roli mít podobné představy. Až přijedu do Boleslavi, pobavíme se o tom i s nimi. Věřím, že si to všechno sedne.

S čím do Mladé Boleslavi přicházíte?

Moje cíle jsou samozřejmě nejvyšší – to znamená týmový úspěch. Taky bych chtěl, aby se dařilo mně osobně, aby se v Boleslavi líbilo i rodině. Udělám vše pro to, aby se v Boleslavi podařil nějaký velký úspěch, chci k tomu svými výkony na ledě pomoct.

Děkujeme za rozhovor.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav