BK MLADÁ BOLESLAV

Ondřej Najman k vyrovnání série: Podařený vstup a skvělý týmový výkon

13. 4. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Bruslaři v šestém zápase semifinále odvrátili mečbol Ocelářů a vyrovnali sérii na 3:3. Navíc poprvé v sérii skórovali jako první. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, třešnička byla, že jsme dali gól. Pak už jsme pokračovali v nastaveném trendu a dotáhli to do vítězného konce,“ těšilo útočníka Ondřeje Najmana, který v utkání nasbíral dva body (1+1).

Středočeši v šestém semifinálovém klání dokázali porazit Třinec a vyrovnat sérii. „Jsme moc rádi. Vstoupili jsme do toho tak, jak jsme si říkali před zápasem. Dělali jsme to, co po nás chtěli trenéři, a díky tomu to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ komentoval výhru Ondřej Najman.

Poprvé v sérii Mladá Boleslav vstřelila úvodní branku. „Dodalo nám to víc klidu. Je to něco jiného, než když musí člověk pořád dotahovat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, třešnička byla, že jsme dali gól. Pak už jsme pokračovali v nastaveném trendu a dotáhli to do vítězného konce,“ usmíval se po zápase boleslavský forvard.

Ondřej Najman se poprvé v letošním play off zapsal do statistik. Navíc se dařilo i jeho formaci. „Jsem moc rád, že se to podařilo v tomhle zápase. Myslím si ale, že všichni kluci podali skvělý výkon. Zrovna dneska to napadalo nám, jindy to rozhodla jiná lajna,“ říká skromně a dodává: „Jsme jeden tým, do sedmého zápasu jdeme s tím, že můžeme všechno získat.“

Jeho spoluhráč Pavel Kousal vstřelil dva góly v oslabení. Setkal se někdy s tímto momentem? „Vůbec si nepamatuji, že by to někdo dal. Prostě to tam padlo. Odměna za to, jak jsme makali.“

Sedmá série rozhodne o tom, který tým postoupí do finále. Bruslaři se na třineckém ledě představí ve čtvrtek 15. dubna od 19:00 hodin.

Kompletní rozhovor s Ondřejem Najmanem můžete zhlédnout zde:Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)