BK MLADÁ BOLESLAV

Nové smlouvy pro Ciencialu a Růžičku, Skalický odchází do Finska

15. 4. 2020
Autor: Klub
M l. B o l. – Byť podstatnou část extraligové sezony 2019/2020 promarodili, vedení Bruslařského klubu věří, že je v nich mnohem víc, než měli letos možnost předvést. Nové smlouvy proto Středočeši podepsali se čtyřiadvacetiletým útočníkem Davidem Ciencialou a o rok mladším gólmanem Janem Růžičkou. Oproti tomu úplně odlišnou sezonu prožil Pavol Skalický – jeho výkony mu vynesly zájem ze zahraničí, přičemž nabídku z finského klubu Lukko Rauma se rozhodl vyslyšet.

David Cienciala přišel do Mladé Boleslavi v květnu 2019 z Třince. Po loňském zisku mistrovského titulu si nesl nálepku jedné z nejzvučnějších posil, bohužel ale ze zdravotních důvodů víceméně nedostal šanci se vůbec pořádně předvést. V dresu Bruslařů stačil odehrát pouze 15 zápasů, přičemž si nestačil připsat ani jedinou branku.

Brankář Jan Růžička zvládl odchytat pouhé čtyři zápasy, jeho posledním byl střet 13. října s Vítkovicemi, jehož finiš v brance už víceméně protrpěl – obnovil si totiž zranění kolene.

„U Honzy i Davida jsme věřili v jejich průlomové sezony, bohužel oběma sezonu ovlivnilo zranění. Dál věříme v jejich velký potenciál, doufáme, že si smůlu už vybrali a v příští sezoně budou důležitou součástí našeho týmu,“ říká na adresu obou letošních smolařů sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata.

Druhý rok v Bruslařském klubu byl pro něj zatím životním, v 51 utkáních nasbíral 45 bodů (18+27). Ty mu vynesly celkovou sedmou příčku kanadského bodování Tipsport extraligy. Řeč je samozřejmě o Pavlu Skalickém, letošním tahounovi mladoboleslavského klubu.

„Pavol byl v letošní sezoně naším nejlepším hráčem, takže je logické, že o něj byl zájem ze zahraničí. Věděli jsme o tom, v poměrně velkém předstihu jsme se snažili domluvit na nové smlouvě. Udělali jsme maximum, abychom ho udrželi, ale bylo by proti našemu přesvědčení bránit hráči jít za zkušenostmi do zahraničí,“ říká Vrbata o Skalickém. „Přejeme mu hodně štěstí, a aby mu to jednou vyšlo třeba i v NHL. Jestli by se jednou chtěl vrátit, rádi ho u nás přivítáme,“ dodává Vrbata.Zobrazit příspěvek na Instagramu
🏒👏 | Pavol SKALICKÝ odchází do finského klubu Lukko Rauma. „Pavol byl v letošní sezoně naším nejlepším hráčem, takže je logické, že o něj byl zájem ze zahraničí. Věděli jsme o tom, v poměrně velkém předstihu jsme se snažili domluvit na nové smlouvě. Udělali jsme maximum, abychom ho udrželi, ale bylo by proti našemu přesvědčení bránit hráči jít za zkušenostmi do zahraničí,“ říká Vrbata o Skalickém. „Přejeme mu hodně štěstí, a aby mu to jednou vyšlo třeba i v NHL. Jestli by se jednou chtěl vrátit, rádi ho u nás přivítáme,“ dodal Vrbata. Děkujeme a přejeme hodně štěstí, @pavolskalicky 🍀 #bkboleslav #jedentymjedencil #goodluck🍀
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav),
×
Dnes v 16:00 | MUZ
BK Mladá Boleslav
Rytíři Kladno