BK MLADÁ BOLESLAV

Do Mladé Boleslavi přichází Slovinec Žiga Jeglič

13. 11. 2019
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – BK Mladá Boleslav na svou soupisku přidá v pořadí už třetího Slovince, kterým je jednatřicetiletý útočník Žiga Jeglič. Ten právě absolvoval zkoušku ve Zlíně, s klubem se ale nakonec na dalším působení nedohodl. Ve středočeském městě bude působit od dnešního dne, kdy se zapojil do svého prvního tréninku, do konce této sezony. Premiérovým utkáním slovinského hráče se zkušenostmi ze Švédska, KHL ale třeba také olympijských her by mělo být až utkání v Litvínově, protože dříve není z pohledu přestupního řádu oprávněn za Bruslaře nastoupit.

„Příchod Žigy Jegliče představuje konkurenci do našich útočných řad. Žádoucí konkurenci, o kterou jsme sami stáli,“ vysvětluje asistent sportovního ředitele Vrbaty Václav Nedorost a naznačuje tak, že žádný odchod v tuto chvíli není na pořadu dne. „Je to zkušený hráč a my doufáme, že naváže na své předchozí dobré sezony a dokáže nám pomoct tam, kde nás tlačí bota,“ doplňuje.

Asi netřeba dodávat, že Žiga Jeglič se zná se Sabahudinem Kovačevičem (z reprezentace a Jesenice) i Gašperem Krošeljem (z reprezentace).

Profil

Žiga Jeglič se narodil 24. února 1988 ve slovinské Kranji, svá mládežnická léta prožil v Bledu. V seniorském hokeji začínal v týmu Jesenice, který působil nejdříve v domácí soutěži a poté v mezinárodní EBEL lize. Jeglič odešel v létě 2012 do Skandinávie, nejdříve hrál ve švédském týmu Södertälje, následující rok nejvyšší soutěž ve finském celku Ässät Pori a sezonu dokončil v německém Ingolstadtu.

V létě 2014 odešel do Slovanu Bratislava, kde odehrál v Kontinentální hokejové lize úspěšně tři sezony s výjimkou ročníku 2017/2018, který strávil v ruských týmech Torpedo Nižnij Novgorod a Neftěchimik Nižněkamsk. Během čtyřletého působení v KHL má na svém kontě 248 zápasů, ve kterých zaznamenal 88 kanadských bodů za 29 gólů a 59 asistencí.

Jeglič patří k oporám reprezentace Slovinska, je pravidelným účastníkem mistrovství světa, hrál na zimní olympiádě v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018.

Statistiky

×
Dnes v 18:00 | DOR
HC Energie Karlovy Vary
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | JUN
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav