BK MLADÁ BOLESLAV

Bude to náročné, ale chceme teď dvakrát vyhrát, říká Zdeněk Kubica

24. 2. 2014
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – První dva zápasy play-off jsou minulostí a Bruslaři po nich vedou ve čtvrtfinálové sérii nad svým okresním rivalem z Benátek nad Jizerou 2:0. Zdeněk Kubica (na snímku) si ve druhém utkání připsal gól, a to dokonce vítězný, a v rozhovoru mimo jiné prozradil, že se svou postavou raději klestí cestu ostatním. O dalším tažení má ale jasno – v Benátkách chtějí Bruslaři vyhrát a ukončit tak pojizerské derby.

Zdeňku, máte za sebou dva první zápasy čtvrtfinále s Benátkami nad Jizerou. Jsou ta utkání hodně vyhecovaná, jak se předtím očekávalo?

Ano, s tím souhlasím. Je to hodně náročné a vyhecované. Dalo se to čekat, není to jen derby, ale hlavně play-off, kdy už konečně o něco jde.

Jak těžké je udržet nervy na uzdě, když po sobě hráči tak jdou?

Je to těžké, ale musíme to zvládnout. Benátky sem přijely opravdu provokovat, to je vidět. A na nás je, abychom to eliminovali.

Zdeněk Kubica

Váš gól ve druhém zápase se nakonec ukázal jako vítězný. Jak byste tu situaci popsal?

Někdo ze spoluhráčů nastřelil puk od mantinelu, Nouzík (Tomáš Nouza, pozn. red.) puk tečoval před gólmanem a šlo to do betonu. Jenže pak se kotouč odrazil ke mně a já jsem to dával vlastně do prázdné branky.

Série pokračuje dvěma zápasy v Benátkách. Už víte, s čím tam pojedete?

Jednoznačně – chceme vyhrát. Myslím si, že to bude hodně náročné, už i tady se to ukázalo. Je to nadšený soupeř, který bruslí, dohrává souboje. Vesměs jsou to mladí kluci, takže se musíme připravit na opravdový boj. Hlavně se tam musíme vyvarovat faulů a zbytečných chyb a urvat tam minimálně jeden zápas. Raději samozřejmě dva. (úsměv) Určitě by bylo lepší rozhodnout už v Benátkách, ale je to sport. Nikdo neví, co se může stát.

V obou právě odehraných utkáních jste museli vždy dorovnávat soupeřovo vedení. V čem vidíte chybu?

Prohrávat takové důležité utkání je vždy velmi nepříjemné. Pokaždé jsme dostali gól, protože jsme do té doby nehráli. Začali jsme hrát teprve až ta branka padla, to jsme pak zvedli obrátky. Ale příště musíme hrát už od začátku, nemuselo by se nám to vyplatit.

Je možné, že právě to vedení Benátek Boleslav o to víc nastartovalo?

Zvedlo nás to, to je jasné, výkon může nastartovat cokoli – souboj, pěkná střela. V tom sobotním duelu bych řekl, že to byl ten krásný gól Milana Mikulíka, to náš hodně nakoplo.

Na ledě je vás všude plno, tlačíte se hodně do branky. Vyhovuje vám tato role?

Já na tom mám postavu, mně to vůbec nevadí. Jdu tam s tím, že pár ran schytám. Ale hlavně pomůžu klukům, kteří jsou techničtější, udělám jim prostor, cloním před bránou.

Děkujeme za rozhovor.