BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav hraje poprvé v rámci play-out doma, proti Varům potřebuje bodovat

13. 3. 2010
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Prohra na Kladně z minulého kola mladoboleslavské hokejisty nekompromisně svrhla na poslední místo v tabulce. Na svého středočeského rivala teď ztrácí jeden bod a od Karlových Varů, které ve své domácí Metrostav Aréně přivítá v neděli 14. března, proto potřebuje získat nějaký ten bod – nejlépe pak samozřejmě vyhrát. Utkání začíná v 17:30.

Aktuality

Zatímco Mladá Boleslav v době měsíc dlouhé reprezentační pauzy ještě živila naději, že by mohla nahlédnout do předkola play-off, Karlovy Vary se v té době musely vyrovnávat s velmi hořkým zklamáním – úřadující mistr republiky už měl totiž jisté zápasy o udržení a připojil se tak ke dvojici Kometa Brno, Kladno.

Nemasný neslaný start v play-out mají Západočeši a Bruslařský klub podobný – jednu prohru a jeden ušmudlaný bod. Oba celky tvrdě narazily u Kladna, se kterým Energetici prohráli 1:2 a Středočeši zase 1:3. Oproti tomu naopak oba týmy loupily v zápasech s Brnem, kterému Vary podlehly 3:4 v prodloužení a Boleslav 1:2 po samostatných nájezdech.

Asistent trenéra Mladoboleslavských Jiří Šejba po posledním utkání prohlásil, že jeho svěřenci nejsou schopní využít tutové šance, karlovarský Václav Baďouček zase hořekoval nad nedostatkem důrazu – což je v podstatě to samé.

Sečteno a podtrženo – oba týmy se přibližně od 43. kola základní části topí v krizi a ne a ne dostat se z ní ven. Tabulkově jsou mezi nimi čtyři body, takže žádná změna pozic po nedělním zápase nehrozí – utkání to ale bude bezpochyby velice důležité a možná ledacos napoví.

Letošní vzájemné zápasy

Karlovy Vary patřily v základní části mezi týmy, se kterými to mladoboleslavští hokejisté uměli. Už v rámci čtvrtého kola je na ledě jejich zbrusu nového zimního stadionu porazili 4:3 a podobně úspěšní byli i v odvetě, kdy zvítězili 4:2. V rámci 30. kola – znovu v domácím prostředí Západočechů – už Bruslařský klub lehce klopýtl, ale z utkání nakonec vyválčil dva body za v té době bezchybné samostatné nájezdy (3:2). Ve čtvrtém vzájemném střetu se však už ručička vah převáhla na stranu Energie, která zvítězila 3:1.

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Kasík, Frolo, Žabka, Kubeš, Lehikoinen, Duben, Šterbák, Jindra - Bahenský, Sýkora, Boháč - Nouza, Král, Handlovský - Fabuš, Pabiška, Macho - Gajovský, Vrbata, Sup

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Loginov, Čutta, Parýzek, Němec, Dobroň, Nosek, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Pech, Balázs - Zucker, Čachotský, Kuběna

Statistiky

Metrostav Aréna | 14.3.2010 17:30

BK Mladá Boleslav 47. kolo HC Energie Karlovy Vary
znak týmu znak hokej.cz znak týmu
14. místo, 63 bodů umístění 12. místo, 67 bodů
137:153 skóre 139:158
6:1 (Kometa) nejvyšší výhra 7:0 (Plzeň)
1:6 (Slavia) nejvyšší prohra 0:5 (Zlín)
3 utkání bez vstřeleného gólu 2
2 utkání bez inkasovaných gólů 3
Richard Král 39 bodů (18+21) nejproduktivnější hráč Petr Kumstát 37 bodů (17+20)
Richard Král 18 gólů nejlepší střelec Petr Kumstát 17 gólů
Richard Král 21 asistencí nejlepší nahrávač Václav Skuhravý 27 asistencí
Esa Lehikoinen +7 nejlepší hráč v +/- Martin Zaťovič +5
Jaroslav Kasík, Zdeněk Bahenský -9 nejhorší hráč v +/- Michal Dobroň -11
Tomáš Frolo 113 minut nejtrestanější hráč Václav Skuhravý 134 minut
Marek Schwarz 91,70 %
Michal Valent 92,50 %
úspěšnost brankářů Lukáš Mensator 90,81 %
Lukáš Sáblík 90,80 %
Marek Schwarz 2,84
Michal Valent 2,48
průměr inkasovaných gólů Lukáš Mensator 2,91
Lukáš Sáblík 2,78