BK MLADÁ BOLESLAV

Pabiška chválil Krále, přidal se i Straka

6. 12. 2009
Autor: Štěpán Tomš
M l. B o l. – V těžkém zápase dokázala Boleslav rozjetou Plzeň jen přibrzdit a získat bod v prodloužení. Na domácí straně řádila dvojice Lukáš Pabiška (na snímku) – Richard Král. První jmenovaný vstřelil dvě branky, na které mu boleslavský kapitán nahrál a sám Král se prosadil z trestného střílení. Západočeši se dvoubodovou výhrou dostali do čela extraligy.

Do vedení šla Plzeň v 17. minutě zásluhou Adamského, ale než stačil po přestávce zmrznout upravený led, srovnal Pabiška, jehož branku posvětil videorozhodčí. “Šlo to od brusle. Nebylo to ale žádné kopnutí, žádný úmysl. Byl jsem si jistý, že to bude gól,“ ohlížel se střelec po zápase.

A pochvaloval si i svou druhou branku, kterou mu na zlatém podnose naservíroval Král ve vlastním oslabení. “Ríša je ohromný hráč, má přehled a umí to připravit. Je radost s ním hrát,“ nechal se slyšet na adresu velezkušeného spoluhráče.

Pabiška mohl za stavu 3:3 v závěru i rozhodnout, proti byl ale brankář Pöpperle, který první dorážku zlikvidoval betonem a druhou ramenem. “Je jenom škoda, že nás po tom rozhodčí vykázali ze třetiny, i když šla druhá dorážka od ramene gólmana. Kdybychom měli ještě pásmo, dalo by se z toho něco udělat. Ale já to beru na sebe, tohle musím dávat.“

Richard Král si svůj zápas číslo 901 také poměrně užíval. Na 3:3 srovnával ze samostatného nájezdu, jejž zakončil svým oblíbeným blafákem. “Dělal jsem to tak hodněkrát, naštěstí to vyšlo,“ najel si jako obvykle rozvážně z pravé strany a blafákem zakončil nahoru.

A přihrávka v oslabení na Pabišku měla více než oči. “Ta se mi líbila, no,“ přiznal s úsměvem. Někdy se může až zdát, že se boleslavský mazák snaží publikum především pobavit. “Škoda, že jsme nepobavili a ještě nevyhráli,“ litoval.

Bez povšimnutí u něj nezůstala aktivní hra Indiánů. “Plzeň neskutečně bruslila, takový mančaft jsme tu snad ještě neměli, aby takhle lítali,“ kroutil hlavou. Na dálku se ještě navzájem stihl pochválit s Martinem Strakou, tahounem supeře.

Zatímco Straka obdivoval, jak dokázal Král s Plzní nejednou zamávat, Král se s ním měřit nechtěl, ač mají ve svých týmech stejné pozice. “On odehrál v NHL takových sezón, že se s ním nemůžu srovnávat. Jeho u mantinelu těžko někdo chytne, má fantastické bruslení. Prostě samé superlativy na něj…“

×
Dnes v 16:00 | MUZ
BK Mladá Boleslav
Rytíři Kladno