BK MLADÁ BOLESLAV

Asi je pro nás lepší hrát venku, soudí kapitán Richard Král

11. 2. 2009
Autor: Michal Miškovský
M l. B o l. – Čekání na výhru v domácím prostředí se nepříjemně protahuje. Hokejisté BK Mladá Boleslav se na svém ledě naposledy radovali přesně před měsícem, kdy jednoznačně skolili Vítkovice. Jenže od té doby jim všechna tři utkání nevyšla. “Je pro nás asi lepší hrát venku, protože tam hrajeme odzadu hlavně na brejky. Doma musíme bodovat, a to nás svazuje. Hrát do plných asi úplně neumíme,“ říká Richard Král (na snímku).

Naposledy proti Pardubicím Mladoboleslavští doplatili především na mizernou produktivitu. Jen jeden vstřelený gól podruhé v řadě mohl stačit jen stěží (Mladá Boleslav v předminulém kole vyhrála ve Znojmě 1:0). “Než že bychom měli nějak extra šancí, spíš jsme si vytvořili tlak, ale Pardubice výborně bránily. Navíc se dostaly do vedení, což jsme nechtěli, takže to mohly vzadu zavřít,“ lituje kapitán Bruslařského klubu.

Zmíněné brankové příležitosti se dostavily především v závěrečné třetině. “Jenže do brány jsme nic nedotlačili,“ povzdechl si Richard Král. “Teď v celé extralize nepadají žádný nádherný góly. Jde o to střílet, tečovat před bránou, dorážet,“ nabádá.

Vedle špatné koncovky extraligový nováček dojel také na hru při početní převaze. Například tentokrát se chvíli po začátku minutové přesilovky 5 na 3 zbytečně provinil u mantinelu Benda. “Je to o disciplíně. Trenéři už dřív za tohle navrhovali nějaké tresty, ale nevím, jestli k tomu přistoupí. Možná už by to bylo na místě,“ otevřeně říká.

Prohra mrzí o to víc, že Znojemští Orli, nebližší soupeř v tabulce, padli ve Vítkovicích. Svěřenci Jaromíra Šidnela tedy promarnili příležitost stáhnout pětibodové manko. “Určitě nás to mrzí, ale hráli jsme s kvalitním soupeřem. Navíc si myslím, že není úplně rozhodující, jestli půjdeme do play-out s nejmenším počtem bodů, ale musíme být furt ve hře! V té skupině o udržení můžeme získat ještě strašně moc bodů,“ připomíná.

“Je pro nás asi lepší hrát venku, protože tam hrajeme odzadu hlavně na brejky. Ostatní mančafty mají povinnost nás doma porazit, což je pro nás výhoda. My naopak doma musíme bodovat, a to nás svazuje. Hrát do plných asi úplně neumíme,“ připouští.

V podobném duchu hovořil Tomáš Nouza. “Je to jednoduché. Když máme spoustu přesilovek a nedáme v nich ani jeden gól, je to pak těžký,“ smutní. “Hráli jsme nezodpovědně. Řekli jsme si, že budeme hrát bez faulů, což jsme zase neplnili.“

Právě člen elitní mladoboleslavské formace se postaral o jedinou branku už v páté minutě z trestného střílení. “Jet měl Karel (Richard Král), ten je určený, ale řekl, že mám jet já, že mě Lašák nezná,“ objasňuje určování exekutora nájezdu.

Volba to byla správná. Nouza zvolil pro něj již tradiční zakončení. Poté, co dojel před bránu a naznačil bekhendovou střelu, strhl puk na forhend a pohodlně zasunul puk do prázdné branky za “koupajícího“ se Lašáka u druhé tyče. “Zatím mi to vyšlo pokaždý. Ale nevím, jestli si na to troufnu znovu. Když to ukážou v televizi a gólman se na to podívá, už to nemůžu udělat,“ usmívá se.