Realizační tým

trenér:František Výborný
asistent trenéra:Boris Žabka
asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč:Mgr. Jan Vidner
trenér brankářů:Radek Haas
vedoucí mužstva:Vladimír Kopecký
lékaři:MUDr. Radek Langer, MUDr. Lukáš Hartmann, MUDr. Libor Blažek
fyzioterapeut:David Vrbický
masér:Martin Tondr
kustod:Oldřich Kopecký, Vladimír Mašek

František Výborný - trenér

Jeden z vůbec nejúspěšnější českých trenérů se k hokeji dostal v podstatě náhodou. "Byl jsem kluk z vesnice a k hokeji jsem se přivedl vlastně sám. Za Jirny jsem hrál fotbal a měly o mě zájem dokonce některé pražské kluby. V jedenácti letech jsme si ale s kamarádem řekli, že zkusíme hokej. Hráli jsme ho jen na rybníku, ale mysleli jsme si, že to bude stačit." Ovšem sparťanští trenéři malému Výbornému doporučili, ať přijde za měsíc, až se naučí přešlapovat. Výborný uposlechl, bruslil na Štvanici, ale další přihlášku podal do tehdejšího Motorletu Praha. V sedmnácti pak František Výborný už hrál za muže, ve druhé lize. Nastupoval třeba proti Josefu Brukovi, nynějšímu sparťanskému trenérovi brankářů. Sport byl pro mladého útočníka vším, hrál současně za dorost a juniory, do toho stále proháněl i fotbalový míč.

V osmnácti letech odešel Výborný na vojnu do Dukly Jihlava, kde strávil dva roky. Po vojně vše vypadalo, že Výborný zamíří do Sparty. "Ale já jsem nakonec zůstal v Jihlavě. Kvůli tomu se mnou pak pan Bukač několik let nemluvil. V Jihlavě jsem ovšem hrál pod takovými trenéry, jako byli Pitner či Neveselý. V útoku se mnou hrál třeba Jarda Holík, Klapáč, vzadu Chalupa a Suchý. Hrát v první pětce s takovýmihle hráči bylo obrovskou školou." Na Vysočině prožil prakticky celou kariéru, zůstal v Jihlavě až do roku 1985. A s týmem Dukly se mu podařilo obýt hned pět ligových titulů! Hrál také mezinárodní hokej, v Poháru mistrů evropských zemí pravidelně končili na druhém místě za CSKA Moskva. S reprezentačním B výběrem jezdil do Severní Ameriky, kde sehrál spoustu zápasů, i proti některým hvězdám NHL. Hrál proti sedmnáctiletému Waynovi Gretzkému a potkal se na ledě také s Bobby Hullem a Gordiem Howem.

Ke konci aktivní hráčské kariéry se začal Výborný zajímat o trénování. Při trénincích Stanislava Neveselého si dělal poznámky, z kterých později hodně čerpal. Pomáhal v Jihlavě také při tréninku svého syna Davida. V roce 1985 se Výborný rozhodoval, zda bude ještě pokračovat v Dukle. "Spoluhráč Miloš Kupec se zeptal, jestli bych nechtěl pomoci Boleslavi, že bych to měl bych skoro doma. Kývnul jsem na dva roky. Potom jsem skončil." V Mladé Boleslavi však Výborný zůstal, začal trénovat sportovní třídy a dorost. Po čtyřech letech zamířil začínající trenér z Boleslavi do Motorletu, který se v tu dobu jmenoval ČTLK. Motorlet na svého odchovance nezapomněl ani po osmnácti letech.

Krátce po sametové revoluci přišla nabídka ze Sparty. Tomáš Netík starší končil u juniorky a přecházel k áčku. Výborný na překvapivou nabídku kývnul a na několik let se stal trenérem holešovických juniorů. Jeho rukama prošlo několik hráčů, kteří pak nechali výraznou stopu i v extralize. Namátkou Sup, Burda, Toužimský, Ptáček, Hlinka, Hlaváč. Výborného další kroky směřovaly do tehdy hokejově exotické země - Slovinska. Do Jesenice jej doporučil její tehdejší trenér Václav Červený. Po dvou letech se Výborný do Sparty vrátil jako asistent Julia Šuplera. Ten byl brzy odvolán a nahradil jej Pavel Richter, který byl pro změnu odvolán na začátku sezony 1999-2000. Výborný se pak stal hlavním koučem a asistentem mu byl Pavel Hynek. Spolu dotáhli Spartu k premiérovému extraligovému titulu.

Během sezony 2000/2001 se na chvíli stal Výborný asistentem, to když ve Spartě působil jako hlavní kouč Miloš Říha. Toho však vedení před koncem základní části odvolalo a tým ke stříbrným medailím opět dovedla osvědčená dvojice Výborný – Hynek. Po sezoně už však ve Spartě nepokračoval, zamířil do Havířova. V létě 2002 se stal na dva roky koučem Litvínova. Sezonu 2004/2005 začínal v Pardubicích, ale po sedmi kolech rezignoval. Výborný se vrátil do Jesenice a společně s ní trénoval i slovinskou reprezentaci. Na začátku listopadu 2005 se pak ozvala Sparta, která tehdy vyměnila nejen kouče, ale i generálního manažera. Se Spartou prožil Výborný sezonu jak z pohádky, podceňované mužstvo z chvostu tabulky se neuvěřitelně semklo a vybojovalo mistrovský titul. Během sezony 2006/2007 František Výborný spolu s Marianem Jelínkem podepsali nové dvouleté smlouvy s jednoroční opcí. S osvědčeným lodivodem pak Holešovičtí obhájili mistrovský titul. Pro Výborného to bylo třetí zlato, čímž jen potvrdil pozici nejúspěšnějšího sparťanského trenéra všech dob.

Následoval přesun do Českých Budějovic a to v listopadu 2009. Na jihu Čech strávil dva a půl roku, v listopadu 2011 odkoučoval svůj zápas číslo 600 v základní části nejvyšší soutěže. Podle svých slov chtěl trenérské řemeslo pověsit na hřebík, nakonec se ale vrací s jediným cílem - postavit Bruslařský klub zpátky na nohy. To se mu podařilo, s Mladou Boleslaví dosáhl návratu do extraligy a posléze i historicky největších úspěchů Mladé Boleslavi v české nejvyšší soutěži, v ročníku 2014/2015 se Středočeši probojovali do čtvrtfinále, o rok později do semifinále extraligy.

Boris Žabka - asistent trenéra

Slovenský bek odstartoval svou hokejovou kariéru v rodné Bratislavě, kde prošel mládežnickými týmy a v sezóně 1995/1996 okusil první dva zápasy mezi dospělými. Z hlavního města byl na sezónu 1997/1998 vyslán do druholigové Senice a v dalším roce pro změnu do Trnavy.

Do slovenské ligy se vrátil v dresu Košic, odkud zamířil do České republiky. Jeden rok hájil barvy extraligového Zlína a v sezóně 2001/2002 okusil švédskou nejvyšší soutěž, ve které bojoval s AIK Stockholm o udržení.

V dalším ročníku už nastupoval znovu v tuzemské nejvyšší soutěži. Dva roky strávil v Třinci, se kterým si dvakrát vyzkoušel play-off. V sezóně 2004/2005 ho čekal další transfer – do pražské Slavie. V jejích barvách odehrál také dva roky. V play-off 2005/2006 byl u toho, když nestačila Slavia ve finále extraligy na Spartu.

Sezóna 2006/2007 znamenala pro důrazného obránce stěhování do Liberce, kde pobyl další tři hokejové roky. Pestrou hokejovou kariéru rozšířil v létě 2009 o angažmá v BK Mladá Boleslav, kde odehrál tři ročníky. Hořký závěr představoval sestup Bruslařského klubu do 1. ligy. Žabka se v sezoně 2012/2013 neobjevil na soupisce žádného týmu, ale v Mladé Boleslavi zůstal - coby hráč "B" týmu a asistující trenér u mládeže. Poctivá práce a vytrvalost mu navíc vynesly další šanci i v A týmu, v jehož dresu nakonec odehrál ještě 27 zápasů včetně play-off a baráže. Podobně to dopadlo i o ročník později. Svých posledních 10 extraligových startů si připsal v sezoně 2014/2015.

V té době už trénoval mladoboleslavskou mládež, začínal u dorostu, postupně přešel k juniorce. Společně s hlavním trenérem Janem Křivohlávkem ji přivedl k historicky největšímu úspěchu, v sezoně 2014/2015 se boleslavští mladíci probojovali až do finále extraligy juniorů, kde nakonec prohráli s Chomutovem. V prosinci 2016 přešel Boris Žabka k A týmu Bruslařů, kde se po odvolání Mariana Jelínka stal asistentem Františka Výborného.

Mgr. Jan Vidner - asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč

Jan Vidner působí jako trenér v Mladé Boleslavi – s tříletou pauzou – již od roku 1996. S hokejem začínal v Havlíčkově Brodě, odkud přešel jako junior do Dukly Jihlava. Povinnou vojenskou službu si odbyl v oddíle VTJ Vyškov a poté zamířil na tři roky do Mladé Boleslavi. Během svého tehdejšího angažmá v městě automobilů studoval trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Po ukončení hráčské kariéry a pracoval jako pedagog a v roce 1996 začínal i s trénování žáků. Později byl jmenován hlavním trenérem boleslavského dorostu a juniorky. Kromě hokeje současně pracoval jako učitel a částečně jako instruktor spinningu.

V roce 2003 byl nakrátko asistentem trenéra v Benátkách nad Jizerou, odkud se přesunul na dva roky na zkušenou do Slovinska. Zde převzal místní reprezentační výběr do 14 let. Později trénoval slovinský nároďák do 18 let, kde mezi jeho svěřence patřil třeba také Anže Kopitar. Po ukončení tohoto zahraničního angažmá se vrátil do Mladé Boleslavi, kde nabyté zkušenosti uplatňoval čtyři roky u juniorů, s nimiž zažil postup do nejvyšší soutěže v roce 2007. Od roku 2009 působil u mladšího a staršího dorostu, ale zároveň začal pracovat pro "A" tým jako kondiční trenér a videokouč. K této funkci se postupně přesunul na plný úvazek.

Radek Haas - trenér brankářů


MUDr. Radek Langer - lékař


Vladimír Kopecký - vedoucí mužstva

„Na hokej jsem se chodil vždycky dívat. Jako takový vedoucí mužstva a kustod v jedné osobě jsem začínal u B týmu. S Michalem Kejmarem, který za něj hraje, jsem dělal ve Škodovce. Vzpomínám si, že jednou o noční směně se mě zeptal, jestli bych neměl zájem o tuhle „brigádu“. Pak mě v září oslovili David Hart, který mimochodem také hraje za B tým, a vedení klubu, že prý hledají u A týmu vedoucího mužstva. Neuteklo ani 14 dní, skončil jsem ve Škodovce a najednou stál na střídačce.“


Martin Tondr - masér

„Hokej jsem aktivně hrál za Mladou Boleslav (Martin Tondr má na našem webu dokonce ještě i profilovou kartu), Liberec nebo třeba Benátky nad Jizerou. Postupně ale o mě už nebyl zájem. Měl jsem šanci jít hrát do Francie s tím, že bych tam i částečně pracoval. Jenže to potom nedopadlo. Pak mi zavolali z Benátek, že jejich masér Bartoň odchází do Popradu a jestli bych neměl zájem. Udělal jsem si kurzy, hrál druhou ligu za Nymburk a pracoval v Benátkách. Po sestupu Boleslavi z extraligy mi pak Radim Vrbata a František Výborný nabídli práci v Boleslavi. Ve čtvrtek jsem to oznámil v Benátkách a v pondělí byl tady. Můj sen je zahrát si bráchou Lukášem v jednom týmu, ale protože se jeho hrací dny shodují s těmi boleslavskými, potřebuji, abychom postoupili do extraligy.“ (úsměv)


Oldřich Kopecký - kustod

„U mě to žádný extra příběh není. Pocházím z Turnova, kde jsem společně s bráchou trénoval malé děti. To byla doba, kdy jsem začínal poznávat, jak to vlastně kolem chodí. Pak jsem se skrze tehdejšího zdejšího kustoda pana Bušanského poprvé dostal do Mladé Boleslavi. Když potom odcházel, doporučil mě místo sebe. On a útočník Tomáš Klimenta, se kterým se znám už dlouhá léta. Toho jsem teď sem zas pro změnu doporučil já.“ (smích)


Vladimír Mašek - kustod

„U mladoboleslavského hokeje budu už pomalu nějakých 15 let. Pamatuju ještě pana trenéra Horešovského a postup z druhé ligy do první. Oslovil mě Vladimír Lejsek, který tu tehdy působil jako asistent u A týmu, dnes trénuje mládež. Začal jsem dělat kustoda. Dodnes jsem u Bruslařského klubu na půl úvazku, chodím pomáhat na každé domácí utkání a zaskakuji i k juniorům a staršímu dorostu. Pracuji ve Škodovce a v play-off si pak většinou beru dovolenou a jezdím s áčkem i ven, protože té práce i nervozity, kterou je potřeba rozložit, je pochopitelně víc.“

 

Partneři

Aktuality

22.3.2017

Stříteský podepsal

Novou dvouletou smlouvu podepsal s BK Mladá Boleslav šestadvacetiletý obránce Matěj Stříteský. Dres Bruslařů tak bude oblékat minimálně do dubna 2019.

17.3.2017

Vypnutí DF

BK Mladá Boleslav oznamuje, že v pátek 17. března dojde ve večerních hodinách k vypnutí diskusního fóra na oficiálních stránkách klubu. Debatujícím budou nadále k dispozici sociálních sítě či fórum na oficiálních stránkách FANKLUBU Bruslařů.

13.3.2017

HyMuLe v nároďáku

Sezona sotva skončila, ale reprezentační trenér Jandač již pozval tři hráče na jeden z přípravných kempů před květnovým MS v hokeji, které se bude konat v Německu a ve Francii. Nominována byla první formace Bruslařů - Tomáš Hyka, Pavel Musil a Radan Lenc (boleslavskými fanoušky s oblibou přezdívaná coby HyMuLe). Pro Pavla Musila se jedná o první pozvánku do národního týmu.

10.3.2017

R. Vrbata slaví 1000

Milník s hořkou příchutí prožil v NHL Radim Vrbata. Odehrál zápas číslo 1000 v nejprestižnější hokejové lize světa a stal se 310. hráčem ligy, z toho 10. Čechem, který se na tuto metu dostal. První zápas si připsal v sezóně 2001/2002, jubilejní tisící ale skončil pro rodáka z Mladé Boleslavi porážkou 2:3 v prodloužení s Ottawou.

10.3.2017

Předprodej na pátek

Vstupenky na čtvrtý zápas předkola play-off Tipsport extraligy s Chomutovem jste mohli kupovat hned po čtvrtečním zápase. Kdo to nestihl, má ještě možnost v pátek 10. března od 9 do 12 hodin. Poté budou vstupenky k dostání na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.3.2017

Přípravné zápasy

Starší dorostenci i junioři stále trénují na ledě s hráči, s nimiž budou chtít odehrát následující sezónu. V úterý 21. března přivítají starší dorostenci v rámci přípravného zápasu České Budějovice. Hrát se bude od 16:15. Ve čtvrtek 23. března pak sehrají přípravný zápas i junioři, kteří přivítají v 17:15 na domácím ledě Slavii Praha.

17.3.2017

Flynn opět v repre U18

Útočník Oscar Flynn si svými výkony v uplynulém týdnu řekl o pozvánku na další přípravný kemp před mistrovstvím světa hráčů do 18 let. Ten se uskuteční od pondělí 20. do čtvrtka 23. března 2017 v Hradci Králové.

14.3.2017

Mazancová v repre U15

Útočnice Tereza Mazancová byla nominována na tréninkový kemp reprezentace do 15 let, který se bude konat v termínu od 31. března do 2. dubna v Poděbradech.

13.3.2017

Flynn v repre U18

Útočník Oscar Flynn byl nominován na jeden z přípravných a tréninkových kempů reprezentace do 18 let před mistrovstvím světa, které se letos bude konat na sousedním Slovensku. Tréninkový kemp se koná od pondělí 13. do čtvrtka 16. března 2017.

6.3.2017

Junioři s Američany

Junioři BK Mladá Boleslav sehrají ve středu 8. března přátelské utkání s týmem americké univerzity Wyoming Seminary Blue Knights. Jde o univerzitu v Pennsylvanii, její hokejový tým funguje od roku 1991. Zápas s Bruslaři začne v 17 hodin.

4.3.2017

Poslední zápas sezóny

Boleslavská mládež se se sezónou 2016/2017 definitivně rozloučí v neděli 5. března, kdy svůj zápas odehraje v pravé poledne mladší dorost. Zakončí mladší dorostenci ročník vítězně? Můžete se přijít podívat osobně do ŠKOENERGO Arény, případně sledovat naše on-line zpravodajství. Již nyní máme připravené rozhovory s trenéry boleslavské akademie, kteří budou hodnotit sezónu. Těšte se na ně v následujících týdnech.

3.3.2017

Hráči U14 v repre

Obránce Tomáš Lhota a útočník Daniel Sluka byli nominováni na specializované tréninky útočníků a obránců pod záštitou ČSLH. Oba hráči 8. třídy BK Mladá Boleslav se zúčastní tréninkového kempu v Chomutově 6. března 2017.

27.2.2017

Krofta v playoff 2.ligy

Brankář Michal Krofta zažil v pondělí 27. února premiéru ve 2. lize. Gólman juniorky naskočil rovnou do druhého utkání osmifinále play off. Ve 36. minutě nahradil Jaroslava Brázdila. Boleslavský brankář však nezabránil další prohře Nymburku proti silnému Jablonci nad Nisou. Středočeši jsou tedy na pokraji vyřazení.

25.2.2017

Junioři bez play-off

Junioři Bruslařského klubu nemají už ani teoretickou šanci na postup do play-off. Na osmé místo už ztrácejí nedosažitelných 13 bodů. Bruslaři zakončí základní část 2. března v Hradci Králové, poté jim končí sezóna.

13.2.2017

Mužský B tým sestupuje

Po druhé neúspěšné sezóně za sebou bohužel boleslavský B tým mužů, který dosud působil v Krajské lize, sestupuje do nižší soutěže. Ačkoliv v posledních dvou utkáních Bruslaři zvítězili po samostatných nájezdech, ani tyto body na udržení nestačily. S největší pravděpodobností budou tedy Boleslavští příští sezónu působit v Krajské soutěži mužů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz