Realizační tým

trenér:František Výborný
asistent trenéra:Boris Žabka
asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč:Mgr. Jan Vidner
trenér brankářů:Radek Haas
vedoucí mužstva:Vladimír Kopecký
lékaři:MUDr. Radek Langer, MUDr. Lukáš Hartmann, MUDr. Libor Blažek
fyzioterapeut:David Vrbický
masér:Martin Tondr
kustod:Oldřich Kopecký, Vladimír Mašek

František Výborný - trenér

Jeden z vůbec nejúspěšnější českých trenérů se k hokeji dostal v podstatě náhodou. "Byl jsem kluk z vesnice a k hokeji jsem se přivedl vlastně sám. Za Jirny jsem hrál fotbal a měly o mě zájem dokonce některé pražské kluby. V jedenácti letech jsme si ale s kamarádem řekli, že zkusíme hokej. Hráli jsme ho jen na rybníku, ale mysleli jsme si, že to bude stačit." Ovšem sparťanští trenéři malému Výbornému doporučili, ať přijde za měsíc, až se naučí přešlapovat. Výborný uposlechl, bruslil na Štvanici, ale další přihlášku podal do tehdejšího Motorletu Praha. V sedmnácti pak František Výborný už hrál za muže, ve druhé lize. Nastupoval třeba proti Josefu Brukovi, nynějšímu sparťanskému trenérovi brankářů. Sport byl pro mladého útočníka vším, hrál současně za dorost a juniory, do toho stále proháněl i fotbalový míč.

V osmnácti letech odešel Výborný na vojnu do Dukly Jihlava, kde strávil dva roky. Po vojně vše vypadalo, že Výborný zamíří do Sparty. "Ale já jsem nakonec zůstal v Jihlavě. Kvůli tomu se mnou pak pan Bukač několik let nemluvil. V Jihlavě jsem ovšem hrál pod takovými trenéry, jako byli Pitner či Neveselý. V útoku se mnou hrál třeba Jarda Holík, Klapáč, vzadu Chalupa a Suchý. Hrát v první pětce s takovýmihle hráči bylo obrovskou školou." Na Vysočině prožil prakticky celou kariéru, zůstal v Jihlavě až do roku 1985. A s týmem Dukly se mu podařilo obýt hned pět ligových titulů! Hrál také mezinárodní hokej, v Poháru mistrů evropských zemí pravidelně končili na druhém místě za CSKA Moskva. S reprezentačním B výběrem jezdil do Severní Ameriky, kde sehrál spoustu zápasů, i proti některým hvězdám NHL. Hrál proti sedmnáctiletému Waynovi Gretzkému a potkal se na ledě také s Bobby Hullem a Gordiem Howem.

Ke konci aktivní hráčské kariéry se začal Výborný zajímat o trénování. Při trénincích Stanislava Neveselého si dělal poznámky, z kterých později hodně čerpal. Pomáhal v Jihlavě také při tréninku svého syna Davida. V roce 1985 se Výborný rozhodoval, zda bude ještě pokračovat v Dukle. "Spoluhráč Miloš Kupec se zeptal, jestli bych nechtěl pomoci Boleslavi, že bych to měl bych skoro doma. Kývnul jsem na dva roky. Potom jsem skončil." V Mladé Boleslavi však Výborný zůstal, začal trénovat sportovní třídy a dorost. Po čtyřech letech zamířil začínající trenér z Boleslavi do Motorletu, který se v tu dobu jmenoval ČTLK. Motorlet na svého odchovance nezapomněl ani po osmnácti letech.

Krátce po sametové revoluci přišla nabídka ze Sparty. Tomáš Netík starší končil u juniorky a přecházel k áčku. Výborný na překvapivou nabídku kývnul a na několik let se stal trenérem holešovických juniorů. Jeho rukama prošlo několik hráčů, kteří pak nechali výraznou stopu i v extralize. Namátkou Sup, Burda, Toužimský, Ptáček, Hlinka, Hlaváč. Výborného další kroky směřovaly do tehdy hokejově exotické země - Slovinska. Do Jesenice jej doporučil její tehdejší trenér Václav Červený. Po dvou letech se Výborný do Sparty vrátil jako asistent Julia Šuplera. Ten byl brzy odvolán a nahradil jej Pavel Richter, který byl pro změnu odvolán na začátku sezony 1999-2000. Výborný se pak stal hlavním koučem a asistentem mu byl Pavel Hynek. Spolu dotáhli Spartu k premiérovému extraligovému titulu.

Během sezony 2000/2001 se na chvíli stal Výborný asistentem, to když ve Spartě působil jako hlavní kouč Miloš Říha. Toho však vedení před koncem základní části odvolalo a tým ke stříbrným medailím opět dovedla osvědčená dvojice Výborný – Hynek. Po sezoně už však ve Spartě nepokračoval, zamířil do Havířova. V létě 2002 se stal na dva roky koučem Litvínova. Sezonu 2004/2005 začínal v Pardubicích, ale po sedmi kolech rezignoval. Výborný se vrátil do Jesenice a společně s ní trénoval i slovinskou reprezentaci. Na začátku listopadu 2005 se pak ozvala Sparta, která tehdy vyměnila nejen kouče, ale i generálního manažera. Se Spartou prožil Výborný sezonu jak z pohádky, podceňované mužstvo z chvostu tabulky se neuvěřitelně semklo a vybojovalo mistrovský titul. Během sezony 2006/2007 František Výborný spolu s Marianem Jelínkem podepsali nové dvouleté smlouvy s jednoroční opcí. S osvědčeným lodivodem pak Holešovičtí obhájili mistrovský titul. Pro Výborného to bylo třetí zlato, čímž jen potvrdil pozici nejúspěšnějšího sparťanského trenéra všech dob.

Následoval přesun do Českých Budějovic a to v listopadu 2009. Na jihu Čech strávil dva a půl roku, v listopadu 2011 odkoučoval svůj zápas číslo 600 v základní části nejvyšší soutěže. Podle svých slov chtěl trenérské řemeslo pověsit na hřebík, nakonec se ale vrací s jediným cílem - postavit Bruslařský klub zpátky na nohy. To se mu podařilo, s Mladou Boleslaví dosáhl návratu do extraligy a posléze i historicky největších úspěchů Mladé Boleslavi v české nejvyšší soutěži, v ročníku 2014/2015 se Středočeši probojovali do čtvrtfinále, o rok později do semifinále extraligy.

Boris Žabka - asistent trenéra

Slovenský bek odstartoval svou hokejovou kariéru v rodné Bratislavě, kde prošel mládežnickými týmy a v sezóně 1995/1996 okusil první dva zápasy mezi dospělými. Z hlavního města byl na sezónu 1997/1998 vyslán do druholigové Senice a v dalším roce pro změnu do Trnavy.

Do slovenské ligy se vrátil v dresu Košic, odkud zamířil do České republiky. Jeden rok hájil barvy extraligového Zlína a v sezóně 2001/2002 okusil švédskou nejvyšší soutěž, ve které bojoval s AIK Stockholm o udržení.

V dalším ročníku už nastupoval znovu v tuzemské nejvyšší soutěži. Dva roky strávil v Třinci, se kterým si dvakrát vyzkoušel play-off. V sezóně 2004/2005 ho čekal další transfer – do pražské Slavie. V jejích barvách odehrál také dva roky. V play-off 2005/2006 byl u toho, když nestačila Slavia ve finále extraligy na Spartu.

Sezóna 2006/2007 znamenala pro důrazného obránce stěhování do Liberce, kde pobyl další tři hokejové roky. Pestrou hokejovou kariéru rozšířil v létě 2009 o angažmá v BK Mladá Boleslav, kde odehrál tři ročníky. Hořký závěr představoval sestup Bruslařského klubu do 1. ligy. Žabka se v sezoně 2012/2013 neobjevil na soupisce žádného týmu, ale v Mladé Boleslavi zůstal - coby hráč "B" týmu a asistující trenér u mládeže. Poctivá práce a vytrvalost mu navíc vynesly další šanci i v A týmu, v jehož dresu nakonec odehrál ještě 27 zápasů včetně play-off a baráže. Podobně to dopadlo i o ročník později. Svých posledních 10 extraligových startů si připsal v sezoně 2014/2015.

V té době už trénoval mladoboleslavskou mládež, začínal u dorostu, postupně přešel k juniorce. Společně s hlavním trenérem Janem Křivohlávkem ji přivedl k historicky největšímu úspěchu, v sezoně 2014/2015 se boleslavští mladíci probojovali až do finále extraligy juniorů, kde nakonec prohráli s Chomutovem. V prosinci 2016 přešel Boris Žabka k A týmu Bruslařů, kde se po odvolání Mariana Jelínka stal asistentem Františka Výborného.

Mgr. Jan Vidner - asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč

Jan Vidner působí jako trenér v Mladé Boleslavi – s tříletou pauzou – již od roku 1996. S hokejem začínal v Havlíčkově Brodě, odkud přešel jako junior do Dukly Jihlava. Povinnou vojenskou službu si odbyl v oddíle VTJ Vyškov a poté zamířil na tři roky do Mladé Boleslavi. Během svého tehdejšího angažmá v městě automobilů studoval trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Po ukončení hráčské kariéry a pracoval jako pedagog a v roce 1996 začínal i s trénování žáků. Později byl jmenován hlavním trenérem boleslavského dorostu a juniorky. Kromě hokeje současně pracoval jako učitel a částečně jako instruktor spinningu.

V roce 2003 byl nakrátko asistentem trenéra v Benátkách nad Jizerou, odkud se přesunul na dva roky na zkušenou do Slovinska. Zde převzal místní reprezentační výběr do 14 let. Později trénoval slovinský nároďák do 18 let, kde mezi jeho svěřence patřil třeba také Anže Kopitar. Po ukončení tohoto zahraničního angažmá se vrátil do Mladé Boleslavi, kde nabyté zkušenosti uplatňoval čtyři roky u juniorů, s nimiž zažil postup do nejvyšší soutěže v roce 2007. Od roku 2009 působil u mladšího a staršího dorostu, ale zároveň začal pracovat pro "A" tým jako kondiční trenér a videokouč. K této funkci se postupně přesunul na plný úvazek.

Radek Haas - trenér brankářů


MUDr. Radek Langer - lékař


Vladimír Kopecký - vedoucí mužstva

„Na hokej jsem se chodil vždycky dívat. Jako takový vedoucí mužstva a kustod v jedné osobě jsem začínal u B týmu. S Michalem Kejmarem, který za něj hraje, jsem dělal ve Škodovce. Vzpomínám si, že jednou o noční směně se mě zeptal, jestli bych neměl zájem o tuhle „brigádu“. Pak mě v září oslovili David Hart, který mimochodem také hraje za B tým, a vedení klubu, že prý hledají u A týmu vedoucího mužstva. Neuteklo ani 14 dní, skončil jsem ve Škodovce a najednou stál na střídačce.“


Martin Tondr - masér

„Hokej jsem aktivně hrál za Mladou Boleslav (Martin Tondr má na našem webu dokonce ještě i profilovou kartu), Liberec nebo třeba Benátky nad Jizerou. Postupně ale o mě už nebyl zájem. Měl jsem šanci jít hrát do Francie s tím, že bych tam i částečně pracoval. Jenže to potom nedopadlo. Pak mi zavolali z Benátek, že jejich masér Bartoň odchází do Popradu a jestli bych neměl zájem. Udělal jsem si kurzy, hrál druhou ligu za Nymburk a pracoval v Benátkách. Po sestupu Boleslavi z extraligy mi pak Radim Vrbata a František Výborný nabídli práci v Boleslavi. Ve čtvrtek jsem to oznámil v Benátkách a v pondělí byl tady. Můj sen je zahrát si bráchou Lukášem v jednom týmu, ale protože se jeho hrací dny shodují s těmi boleslavskými, potřebuji, abychom postoupili do extraligy.“ (úsměv)


Oldřich Kopecký - kustod

„U mě to žádný extra příběh není. Pocházím z Turnova, kde jsem společně s bráchou trénoval malé děti. To byla doba, kdy jsem začínal poznávat, jak to vlastně kolem chodí. Pak jsem se skrze tehdejšího zdejšího kustoda pana Bušanského poprvé dostal do Mladé Boleslavi. Když potom odcházel, doporučil mě místo sebe. On a útočník Tomáš Klimenta, se kterým se znám už dlouhá léta. Toho jsem teď sem zas pro změnu doporučil já.“ (smích)


Vladimír Mašek - kustod

„U mladoboleslavského hokeje budu už pomalu nějakých 15 let. Pamatuju ještě pana trenéra Horešovského a postup z druhé ligy do první. Oslovil mě Vladimír Lejsek, který tu tehdy působil jako asistent u A týmu, dnes trénuje mládež. Začal jsem dělat kustoda. Dodnes jsem u Bruslařského klubu na půl úvazku, chodím pomáhat na každé domácí utkání a zaskakuji i k juniorům a staršímu dorostu. Pracuji ve Škodovce a v play-off si pak většinou beru dovolenou a jezdím s áčkem i ven, protože té práce i nervozity, kterou je potřeba rozložit, je pochopitelně víc.“

 

Partneři

Aktuality

16.2.2017

Vampola zaplatil

BK Mladá Boleslav oznamuje, že útočník Petr Vampola zaplatil pokutu, která mu byla uložena za nafilmovaný pád při lednovém utkání Třince s Mladou Boleslaví, dne 16. února. Příslušné svazové orgány už o tom byly informovány a hráčská činnost Petra Vampoly tak bude opět uvolněna.

15.2.2017

Se Spartou na ČT Sport

Páteční utkání 24. února 2017 začne místo v původně plánovaných 17:30 až v 18:20. Utkání odvysílá sportovní stanice České televize.

15.2.2017

Výjezd do Pardubic

V neděli 19. února pořádá FANKLUB BK Mladá Boleslav výjezd do Pardubic. Cena výjezdu 200 Kč + 135 Kč lístek. Odjezd je tradičně od městského fotbalového stadionu ve 12:30. Hlaste se TADY a pomozte Bruslařům v rozhodující fázi sezony!

12.2.2017

První gól v repre

Svou první reprezentační trefu v národním dresu si na Švédských hokejových hrách připsal útočník Radan Lenc, který na začátku 2. třetiny vyrovnával na 1:1. Český národní tým však nakonec podlehl výběru Ruska 2:4.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

13.2.2017

Mužský B tým sestupuje

Po druhé neúspěšné sezóně za sebou bohužel boleslavský B tým mužů, který dosud působil v Krajské lize, sestupuje do nižší soutěže. Ačkoliv v posledních dvou utkáních Bruslaři zvítězili po samostatných nájezdech, ani tyto body na udržení nestačily. S největší pravděpodobností budou tedy Boleslavští příští sezónu působit v Krajské soutěži mužů.

26.1.2017

Groh v repre U19

Brankář Dominik Groh z juniorky byl nominován na Turnaj pěti zemí, který se koná od 7. do 10. února 2017 ve švýcarském Zuchwilu. Náhradníkem na tuto reprezentační akci reprezentace do 19 let je další Bruslař - František Uřídil.

24.1.2017

Repre trénink U14

V úterý 31. ledna 2017 se ve ŠKOENERGO Aréně v Mladé Boleslavi uskuteční specializovaný trénink útočníků a obránců do čtrnácti let. Z Bruslařského klubu byli na tuto akci pořádanou ČSLH nominováni obránce Tomáš Lhota a útočník Jakub Peca.

23.1.2017

Flynn náhradník v U18

Útočník Oscar Flynn ze staršího dorostu je mezi náhradníky v nominaci na nadcházející tréninkový kemp ve Slaném a Turnaj pěti zemí v Sundsvallu ve Švédsku. Celá akce se koná v termínu od 3. do 13. února 2017.

22.1.2017

Mazancová v repre U15

Útočnice boleslavské 8. třídy Tereza Mazancová byla nominována na Turnaj čtyř zemí reprezentace žen do 15 let. Turnaj se koná v rakouském Radentheinu v termínu od 8. do 12. února 2017.

18.1.2017

SDO prohrál s Berlínem

Starší dorostenci prohráli další přípravný zápas. Eisbärenu Berlín podlehli 1:5. Jediným střelcem domácích byl Jan Dvořák. V pátek čeká starší dorost extraligové utkání. V malé hale přivítají od 15:00 Slavii Praha.

12.1.2017

Zápasy JUN přeloženy

Z důvodu velké marodky junioři BK Mladá Boleslav přesouvají dva své zápasy. Utkání se Slavií Praha je posunuto na úterý 31. ledna a duel s Kladnem poté na pondělí 6. února.

9.1.2017

SDO podlehl Salzburgu

Boleslavským starším dorostencům se v zimních přípravných zápasech zatím nedaří. Po vysoké prohře s Mannheimem v závěru roku 2016 nestačili ve druhém lednovém týdnu roku 2017 na domácím ledě ani na rakouský Salzburg. V zápase hraném v pondělí 9. ledna od 18:00 prohráli Bruslaři se salzburgskými akademiky 2:4.

8.1.2017

Bednařík z JUN odchází

Na vlastní žádost opustil juniorský tým BK Mladá Boleslav útočník Lukáš Bednařík, který působil ve městě automobilů od začátku této sezóny. Ve 30 zápasech zaznamenal 12 kanadských bodů (5+7). Oproti mnoha jeho spoluhráčům se mu pak podařilo udržet bilanci +/- na hodnotě 0. Devatenáctiletý útočník se nyní vrací do rodných Strakonic, kde působí v Krajské lize mužů a Krajské lize juniorů Jihočeského kraje.

15.12.2016

Přípravné zápasy SD

Do rozpisu přípravných zápasů staršího dorostu přibyly po pondělní prohře Bruslařů s Mannheimem 2:7 další přípravné duely, které sehrají Boleslavští ve ŠKOENERGO Aréně. V lednu přivítají hned dvakrát rakouský Salzburg a jednou německý Berlín.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz