Realizační tým

trenér:František Výborný
asistent trenéra:Boris Žabka
asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč:Mgr. Jan Vidner
trenér brankářů:Radek Haas
vedoucí mužstva:Vladimír Kopecký
lékaři:MUDr. Radek Langer, MUDr. Lukáš Hartmann, MUDr. Libor Blažek
fyzioterapeut:David Vrbický
masér:Martin Tondr
kustod:Oldřich Kopecký, Vladimír Mašek

František Výborný - trenér

Jeden z vůbec nejúspěšnější českých trenérů se k hokeji dostal v podstatě náhodou. "Byl jsem kluk z vesnice a k hokeji jsem se přivedl vlastně sám. Za Jirny jsem hrál fotbal a měly o mě zájem dokonce některé pražské kluby. V jedenácti letech jsme si ale s kamarádem řekli, že zkusíme hokej. Hráli jsme ho jen na rybníku, ale mysleli jsme si, že to bude stačit." Ovšem sparťanští trenéři malému Výbornému doporučili, ať přijde za měsíc, až se naučí přešlapovat. Výborný uposlechl, bruslil na Štvanici, ale další přihlášku podal do tehdejšího Motorletu Praha. V sedmnácti pak František Výborný už hrál za muže, ve druhé lize. Nastupoval třeba proti Josefu Brukovi, nynějšímu sparťanskému trenérovi brankářů. Sport byl pro mladého útočníka vším, hrál současně za dorost a juniory, do toho stále proháněl i fotbalový míč.

V osmnácti letech odešel Výborný na vojnu do Dukly Jihlava, kde strávil dva roky. Po vojně vše vypadalo, že Výborný zamíří do Sparty. "Ale já jsem nakonec zůstal v Jihlavě. Kvůli tomu se mnou pak pan Bukač několik let nemluvil. V Jihlavě jsem ovšem hrál pod takovými trenéry, jako byli Pitner či Neveselý. V útoku se mnou hrál třeba Jarda Holík, Klapáč, vzadu Chalupa a Suchý. Hrát v první pětce s takovýmihle hráči bylo obrovskou školou." Na Vysočině prožil prakticky celou kariéru, zůstal v Jihlavě až do roku 1985. A s týmem Dukly se mu podařilo obýt hned pět ligových titulů! Hrál také mezinárodní hokej, v Poháru mistrů evropských zemí pravidelně končili na druhém místě za CSKA Moskva. S reprezentačním B výběrem jezdil do Severní Ameriky, kde sehrál spoustu zápasů, i proti některým hvězdám NHL. Hrál proti sedmnáctiletému Waynovi Gretzkému a potkal se na ledě také s Bobby Hullem a Gordiem Howem.

Ke konci aktivní hráčské kariéry se začal Výborný zajímat o trénování. Při trénincích Stanislava Neveselého si dělal poznámky, z kterých později hodně čerpal. Pomáhal v Jihlavě také při tréninku svého syna Davida. V roce 1985 se Výborný rozhodoval, zda bude ještě pokračovat v Dukle. "Spoluhráč Miloš Kupec se zeptal, jestli bych nechtěl pomoci Boleslavi, že bych to měl bych skoro doma. Kývnul jsem na dva roky. Potom jsem skončil." V Mladé Boleslavi však Výborný zůstal, začal trénovat sportovní třídy a dorost. Po čtyřech letech zamířil začínající trenér z Boleslavi do Motorletu, který se v tu dobu jmenoval ČTLK. Motorlet na svého odchovance nezapomněl ani po osmnácti letech.

Krátce po sametové revoluci přišla nabídka ze Sparty. Tomáš Netík starší končil u juniorky a přecházel k áčku. Výborný na překvapivou nabídku kývnul a na několik let se stal trenérem holešovických juniorů. Jeho rukama prošlo několik hráčů, kteří pak nechali výraznou stopu i v extralize. Namátkou Sup, Burda, Toužimský, Ptáček, Hlinka, Hlaváč. Výborného další kroky směřovaly do tehdy hokejově exotické země - Slovinska. Do Jesenice jej doporučil její tehdejší trenér Václav Červený. Po dvou letech se Výborný do Sparty vrátil jako asistent Julia Šuplera. Ten byl brzy odvolán a nahradil jej Pavel Richter, který byl pro změnu odvolán na začátku sezony 1999-2000. Výborný se pak stal hlavním koučem a asistentem mu byl Pavel Hynek. Spolu dotáhli Spartu k premiérovému extraligovému titulu.

Během sezony 2000/2001 se na chvíli stal Výborný asistentem, to když ve Spartě působil jako hlavní kouč Miloš Říha. Toho však vedení před koncem základní části odvolalo a tým ke stříbrným medailím opět dovedla osvědčená dvojice Výborný – Hynek. Po sezoně už však ve Spartě nepokračoval, zamířil do Havířova. V létě 2002 se stal na dva roky koučem Litvínova. Sezonu 2004/2005 začínal v Pardubicích, ale po sedmi kolech rezignoval. Výborný se vrátil do Jesenice a společně s ní trénoval i slovinskou reprezentaci. Na začátku listopadu 2005 se pak ozvala Sparta, která tehdy vyměnila nejen kouče, ale i generálního manažera. Se Spartou prožil Výborný sezonu jak z pohádky, podceňované mužstvo z chvostu tabulky se neuvěřitelně semklo a vybojovalo mistrovský titul. Během sezony 2006/2007 František Výborný spolu s Marianem Jelínkem podepsali nové dvouleté smlouvy s jednoroční opcí. S osvědčeným lodivodem pak Holešovičtí obhájili mistrovský titul. Pro Výborného to bylo třetí zlato, čímž jen potvrdil pozici nejúspěšnějšího sparťanského trenéra všech dob.

Následoval přesun do Českých Budějovic a to v listopadu 2009. Na jihu Čech strávil dva a půl roku, v listopadu 2011 odkoučoval svůj zápas číslo 600 v základní části nejvyšší soutěže. Podle svých slov chtěl trenérské řemeslo pověsit na hřebík, nakonec se ale vrací s jediným cílem - postavit Bruslařský klub zpátky na nohy. To se mu podařilo, s Mladou Boleslaví dosáhl návratu do extraligy a posléze i historicky největších úspěchů Mladé Boleslavi v české nejvyšší soutěži, v ročníku 2014/2015 se Středočeši probojovali do čtvrtfinále, o rok později do semifinále extraligy.

Boris Žabka - asistent trenéra

Slovenský bek odstartoval svou hokejovou kariéru v rodné Bratislavě, kde prošel mládežnickými týmy a v sezóně 1995/1996 okusil první dva zápasy mezi dospělými. Z hlavního města byl na sezónu 1997/1998 vyslán do druholigové Senice a v dalším roce pro změnu do Trnavy.

Do slovenské ligy se vrátil v dresu Košic, odkud zamířil do České republiky. Jeden rok hájil barvy extraligového Zlína a v sezóně 2001/2002 okusil švédskou nejvyšší soutěž, ve které bojoval s AIK Stockholm o udržení.

V dalším ročníku už nastupoval znovu v tuzemské nejvyšší soutěži. Dva roky strávil v Třinci, se kterým si dvakrát vyzkoušel play-off. V sezóně 2004/2005 ho čekal další transfer – do pražské Slavie. V jejích barvách odehrál také dva roky. V play-off 2005/2006 byl u toho, když nestačila Slavia ve finále extraligy na Spartu.

Sezóna 2006/2007 znamenala pro důrazného obránce stěhování do Liberce, kde pobyl další tři hokejové roky. Pestrou hokejovou kariéru rozšířil v létě 2009 o angažmá v BK Mladá Boleslav, kde odehrál tři ročníky. Hořký závěr představoval sestup Bruslařského klubu do 1. ligy. Žabka se v sezoně 2012/2013 neobjevil na soupisce žádného týmu, ale v Mladé Boleslavi zůstal - coby hráč "B" týmu a asistující trenér u mládeže. Poctivá práce a vytrvalost mu navíc vynesly další šanci i v A týmu, v jehož dresu nakonec odehrál ještě 27 zápasů včetně play-off a baráže. Podobně to dopadlo i o ročník později. Svých posledních 10 extraligových startů si připsal v sezoně 2014/2015.

V té době už trénoval mladoboleslavskou mládež, začínal u dorostu, postupně přešel k juniorce. Společně s hlavním trenérem Janem Křivohlávkem ji přivedl k historicky největšímu úspěchu, v sezoně 2014/2015 se boleslavští mladíci probojovali až do finále extraligy juniorů, kde nakonec prohráli s Chomutovem. V prosinci 2016 přešel Boris Žabka k A týmu Bruslařů, kde se po odvolání Mariana Jelínka stal asistentem Františka Výborného.

Mgr. Jan Vidner - asistent trenéra, kondiční trenér, videokouč

Jan Vidner působí jako trenér v Mladé Boleslavi – s tříletou pauzou – již od roku 1996. S hokejem začínal v Havlíčkově Brodě, odkud přešel jako junior do Dukly Jihlava. Povinnou vojenskou službu si odbyl v oddíle VTJ Vyškov a poté zamířil na tři roky do Mladé Boleslavi. Během svého tehdejšího angažmá v městě automobilů studoval trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Po ukončení hráčské kariéry a pracoval jako pedagog a v roce 1996 začínal i s trénování žáků. Později byl jmenován hlavním trenérem boleslavského dorostu a juniorky. Kromě hokeje současně pracoval jako učitel a částečně jako instruktor spinningu.

V roce 2003 byl nakrátko asistentem trenéra v Benátkách nad Jizerou, odkud se přesunul na dva roky na zkušenou do Slovinska. Zde převzal místní reprezentační výběr do 14 let. Později trénoval slovinský nároďák do 18 let, kde mezi jeho svěřence patřil třeba také Anže Kopitar. Po ukončení tohoto zahraničního angažmá se vrátil do Mladé Boleslavi, kde nabyté zkušenosti uplatňoval čtyři roky u juniorů, s nimiž zažil postup do nejvyšší soutěže v roce 2007. Od roku 2009 působil u mladšího a staršího dorostu, ale zároveň začal pracovat pro "A" tým jako kondiční trenér a videokouč. K této funkci se postupně přesunul na plný úvazek.

Radek Haas - trenér brankářů


MUDr. Radek Langer - lékař


Vladimír Kopecký - vedoucí mužstva

„Na hokej jsem se chodil vždycky dívat. Jako takový vedoucí mužstva a kustod v jedné osobě jsem začínal u B týmu. S Michalem Kejmarem, který za něj hraje, jsem dělal ve Škodovce. Vzpomínám si, že jednou o noční směně se mě zeptal, jestli bych neměl zájem o tuhle „brigádu“. Pak mě v září oslovili David Hart, který mimochodem také hraje za B tým, a vedení klubu, že prý hledají u A týmu vedoucího mužstva. Neuteklo ani 14 dní, skončil jsem ve Škodovce a najednou stál na střídačce.“


Martin Tondr - masér

„Hokej jsem aktivně hrál za Mladou Boleslav (Martin Tondr má na našem webu dokonce ještě i profilovou kartu), Liberec nebo třeba Benátky nad Jizerou. Postupně ale o mě už nebyl zájem. Měl jsem šanci jít hrát do Francie s tím, že bych tam i částečně pracoval. Jenže to potom nedopadlo. Pak mi zavolali z Benátek, že jejich masér Bartoň odchází do Popradu a jestli bych neměl zájem. Udělal jsem si kurzy, hrál druhou ligu za Nymburk a pracoval v Benátkách. Po sestupu Boleslavi z extraligy mi pak Radim Vrbata a František Výborný nabídli práci v Boleslavi. Ve čtvrtek jsem to oznámil v Benátkách a v pondělí byl tady. Můj sen je zahrát si bráchou Lukášem v jednom týmu, ale protože se jeho hrací dny shodují s těmi boleslavskými, potřebuji, abychom postoupili do extraligy.“ (úsměv)


Oldřich Kopecký - kustod

„U mě to žádný extra příběh není. Pocházím z Turnova, kde jsem společně s bráchou trénoval malé děti. To byla doba, kdy jsem začínal poznávat, jak to vlastně kolem chodí. Pak jsem se skrze tehdejšího zdejšího kustoda pana Bušanského poprvé dostal do Mladé Boleslavi. Když potom odcházel, doporučil mě místo sebe. On a útočník Tomáš Klimenta, se kterým se znám už dlouhá léta. Toho jsem teď sem zas pro změnu doporučil já.“ (smích)


Vladimír Mašek - kustod

„U mladoboleslavského hokeje budu už pomalu nějakých 15 let. Pamatuju ještě pana trenéra Horešovského a postup z druhé ligy do první. Oslovil mě Vladimír Lejsek, který tu tehdy působil jako asistent u A týmu, dnes trénuje mládež. Začal jsem dělat kustoda. Dodnes jsem u Bruslařského klubu na půl úvazku, chodím pomáhat na každé domácí utkání a zaskakuji i k juniorům a staršímu dorostu. Pracuji ve Škodovce a v play-off si pak většinou beru dovolenou a jezdím s áčkem i ven, protože té práce i nervozity, kterou je potřeba rozložit, je pochopitelně víc.“

 

Partneři

Aktuality

12.1.2017

Bahenský v MB nebude

Útočník Zdeněk Bahenský nakonec v Mladé Boleslavi působit nebude a to hlavně z důvodu návratu některých zraněných. V nejbližších zápasech by se totiž měli do hry vrátit Jakub Orsava a Dominik Pacovský. Bahenského prostor na ledě by byl proto podstatně menší, než se původně plánovalo.

11.1.2017

Štich stopku a pokutu

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Davida Šticha na protihráče Ivana Humla, za který mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov (8. 1. 2016) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za vysokou hůl, a rozhodl se dodatečně Davida Šticha potrestat zákazem činnosti na jedno utkání nepodmíněně a finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.

9.1.2017

Bahenský na zkoušku

V Mladé Boleslavi je aktuálně na několikadenní zkoušku třicetiletý útočník Zdeněk Bahenský. V Bruslařském klubu přitom nejde o nikoho neznámého, ve středočeském městě odehrál tři sezony v letech 2009 až 2012. Po odchodu prošel například Spartou, Litoměřicemi nebo Slavií. Naposledy působil v Nových Zámcích na Slovensku.

9.1.2017

Fronk do Budějovic

Do konce této sezony odchází útočník Jiří Fronk na hostování do prvoligových Českých Budějovic.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

12.1.2017

Zápasy JUN přeloženy

Z důvodu velké marodky junioři BK Mladá Boleslav přesouvají dva své zápasy. Utkání se Slavií Praha je posunuto na úterý 31. ledna a duel s Kladnem poté na pondělí 6. února.

9.1.2017

SDO podlehl Salzburgu

Boleslavským starším dorostencům se v zimních přípravných zápasech zatím nedaří. Po vysoké prohře s Mannheimem v závěru roku 2016 nestačili ve druhém lednovém týdnu roku 2017 na domácím ledě ani na rakouský Salzburg. V zápase hraném v pondělí 9. ledna od 18:00 prohráli Bruslaři se salzburgskými akademiky 2:4.

8.1.2017

Bednařík z JUN odchází

Na vlastní žádost opustil juniorský tým BK Mladá Boleslav útočník Lukáš Bednařík, který působil ve městě automobilů od začátku této sezóny. Ve 30 zápasech zaznamenal 12 kanadských bodů (5+7). Oproti mnoha jeho spoluhráčům se mu pak podařilo udržet bilanci +/- na hodnotě 0. Devatenáctiletý útočník se nyní vrací do rodných Strakonic, kde působí v Krajské lize mužů a Krajské lize juniorů Jihočeského kraje.

15.12.2016

Přípravné zápasy SD

Do rozpisu přípravných zápasů staršího dorostu přibyly po pondělní prohře Bruslařů s Mannheimem 2:7 další přípravné duely, které sehrají Boleslavští ve ŠKOENERGO Aréně. V lednu přivítají hned dvakrát rakouský Salzburg a jednou německý Berlín.

13.12.2016

Bruslaři v repre U18

Hned trojice boleslavských starších dorostenců byla nominována mezi náhradníky na Turnaj pěti zemí reprezentace do 18 let. Ten se koná tradičně ve švýcarském Zuchwilu, a to v termínu od 20. do 25. prosince 2016. Obzvlášť gratulujeme Oscaru Flynnovi, pro něhož se jedná o první naději na reprezentační start. Dále jsou mezi náhradníky tradičně Matouš Horský a David Jirásek.

10.12.2016

Přípravný zápas SDO

Hokejisté staršího dorostu sehrají v pondělí od 18:00 na hlavní ledové ploše ŠKOENERGO Arény přípravný zápas s německým Mannheimem.

8.12.2016

Škaloud asistentem JUN

Martin Škaloud se stává asistentem trenéra Jana Křivohlávka u mladoboleslavské juniorky. Děje se tak po přesunu Borise Žabky na pozici asistenta trenéra Františka Výborného u A týmu.

5.12.2016

Zápasy SD v nadstavbě

Starší dorost už má k dispozici rozlosování zápasů v nadstavbové skupině B. Podrobnosti naleznete zde.

4.12.2016

J. Růžička v repre U19

Brankář Jan Růžička, který i tuto sezónu působí v americké juniorské soutěži USHL, byl nominován na turnaj 2016 World Junior A Challenge, jenž se uskuteční v termínu od 6. do 19. prosince 2016 v Bonnyville v Kanadě. K nominaci gratulujeme a přejeme mnoho úspěšných zákroků.

28.11.2016

SD ve skupině B

Starší dorostenci budou letos po skončení základní části (poslední zápas v sobotu 3. prosince) hrát ve skupipině B, která bohužel nezajišťuje automaticky postup do play-off. Z té postoupí pouze čtyři nejlepší, přičemž se započítávají body ze základní části. Rozpis zápasů v nadstavbové skupině bude k dispozici v příštím týdnu.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz