Vítěznou sérii juniorů utnulo oslabené Kladno debaklem
Ml. Boleslav
1:8(1:3, 0:3, 0:2)
Kladno

6.2.2017, Lukáš Chuchválek

M l. B o l. - V dohrávce 34. kola DHL extraligy juniorů přivítali Bruslaři na svém ledě Kladno, které přijelo bez pěti důležitých opor. To však soupeři nezabránilo v tom dát Mladé Boleslavi osm gólů, přičemž se blýskl hostující Štěpán Bláha hattrickem. Za domácí si připsal jediný přesný zásah pouze Matouš Horský. Boleslav tak promarnila možnost bodově se více dotáhnout na šestici týmů, jež bojuje o 7.a 8. místo zajišťující postup do play-off.

Branky a nahrávky: 19. Horský (Krejčík) – 9. Bláha (Schildhabel, Havelka), 17. Bláha (Havelka, Kučera), 20. Havelka, 33. Bláha (Husarik), 36. Kučera M. (Okegawa), 38. Okegawa (Havelka, Malý), 55. Kučera M. (Jelínek, Husarik), 60. Okegawa (Havelka) . Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 39:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8.
Ml. Boleslav Krofta (41. Haas) – Linhart, Mašek, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera L., Planý, Jindra

Kladno Stahl – Havelka, Veber, Cibák, Chládek, Kučera J., Malý – Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Husarik, Svoboda, Kučera M., Jelínek, Čermák

Komentář k utkání

Hráči Mladé Boleslavi začali zápas aktivní hrou dopředu, z čehož pramenila Dančišinova šance. Kladno reagovalo číháním na brejk, ale svou šanci promarnili, když se nezdařila překvapivá přihrávka ve středním pásmu. Boleslav sice dále útočila, jenže doplatila na nulovou koncovku a udeřil soupeř. V 9. minutě totiž otevřel skóre Štépán Bláha. Mladí Bruslaři dostali příležitost kontrovat o tři minuty později při přesilovce, kterou však nesehráli dobře, zatímco Kladno svou přesilovku bleskově využilo, když se trefil opět Štépán Bláha. Na tuto branku už domácí dokázali odpovědět, když od modré napálil kotouč Matouš Horský. Bruslaře tento kontaktní gól v čase dvou minut do konce nakopl, ale v závěru třetiny je srazila veliká chyba brankáře Krofta, který si vyjel pět sekund před sirénou pro puk, který odpálil do Dominika Havelky, od kterého se odrazil do brány.

Ve druhé třetině se Bruslaři pokusili na začátku znovu snížit na rozdíl jediné branky a blízko k tomu měl Tóth, na kterého vyzrál kladenský lapač Stahl. Soupeřovi za stávajícího stavu stačilo zodpovědně bránit a čekat na chyby, které přišly v druhé polovině dějství. V momentě, kdy na trestnou lavici usedl hostující Havelka, dokázali ve 33. minutě Rytíři ujet do útočného pásma, kde rozjetý Štěpán Bláha zakončil přesně do sítě, ač byl faulován. Toto byl zřejmě rozhodující moment zápasu, neboť hráči domácího celku ve zbytku třetiny hledali sami sebe a soupeř toho využíval. Rytíři číhali na špatné rozehrávky, když Boleslavské během této části hry provázela křeč, a ve 36. minutě jednu takovou potrestal díky boleslavskému váhání a kladenskému nátlaku přes modrou Michal Kučera. Do dalšího brejku následně dvě minuty před sirénou ujel japonský útočník Juja Okegawa, který se trefil přesně do růžku, od kterého se puk odrazil do sítě.

Poslední dějství se už odehrávalo za rozhodnutého stavu, přesto se hrálo poměrně aktivně a gólmani se rozhodně nenudili. Jenom na boleslavské straně došlo po pauze k výměně a mezi tyče nastoupil Radek Haas. Vypadalo to dlouho na to, že se skóre již měnit nebude, ale těsně po uplynutí kladenské přesilovky se prosadil v 55. minutě Michal Kučera. Těsně před koncem došlo k závaru před Haasem, kdy s trochou štěstí na několikerý pokus hosté vsítili ještě osmý gól, o který se postaral znovu Juja Okegawa. Boleslav tak nenavázala na předešlou čtyřzápasovou sérii bez prohry.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav: Mohu jen pogratulovat soupeři, protože nás přehrával ve všech činnostech, především v produktivitě. Co se týče naší hry dozadu, někteří hráči se v zápase nechtěli vůbec obětovat a mysleli si, že se bude hrát jen dopředu.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): My jsme pod dojmem, kdy domácí měli v poslední době výborné výsledky a přehrávali soupeře, a jelikož jsme ze zápasu s Litvínovem poněkud zdecimovaní, tak jsme zvolili obrannou taktiku. Přežili jsme prvních deset minut, podržel nás brankář a pak se nám podařilo dát nějaké góly. Co se týče domácích, tak neproměnili několik šancí, což bylo, myslím si, v té části zápasu důležité, a ve druhé třetině jsme dali góly z brejkových situací, a pak už jsme si to pohlídali. Celkově, byly tam klíčové okamžiky, kdy nás podržel brankář a domácím se nepodařilo vstřelit gól, my jsme během chvíle zvýšili vedení, a to asi rozhodlo.