Vydřené dva body pro starší dorostence
Ml. Boleslav
3:2sn(0:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Písek

Vydřené dva body pro starší dorostence

11.12.2010, David Bohata

M l. B o l. - Dva zápasy ve skupině B, dvě výhry. Ta poslední je ale velice umouněná. Na dvoubodový zisk snad až do poloviny třetí třetiny nemohl myslet ani zatvrzelý optimista. Večerní měření sil probíhalo podle podobného scénáře jako 7. 12. zápas A týmu proti Třinci. Hostující mužstvo si dlouho hlídá náskok, nedává Boleslavi příliš šancí na vstřelení gólu, avšak v závěru přichází nečekané vyrovnání - alespoň vzhledem k průběhu zápasu nečekané. V samostatných nájezdech se prosadil jediný hráč, Jiří Brandejský, a to až v páté sérii.

Branky: 50. Protivný (Hyka), 59. Protivný (Hyka), 65. Brandejský - 8. Vlček (Pícha), 42. Šmejkal (Vlk) . Rozhodčí: . Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 40.
Ml. Boleslav Sejpal – Budín, Chalupa, Brandejský, Kurka, Hloušek, Ficek, Boček, Šimek, Valentík, Teubner, Marek, Podsedníček, Semirád, Holada, Serbus, Bičiště, Frolík, Protivný, Bartoš, Hyka

Písek Havelec – Vlček, Paukner, Ciboch, Jirků, Pícha, Turek, Janásek, Bernad, Krcho, Záhora, Vlk, Lejsek, Hanus, Paukner, Švanda, Flegl, Chalupský, Šmejkal, Reiniš

Komentář k utkání

Již po necelých dvou odehraných minutách si šel na trestnou lavici sednout hostující hráč, a právě to stálo za vznikem první gólové šance Mladé Boleslavi. Rychlý vpád do útočného pásma zakončovali postupně Hyka a dorážející Hloušek s Frolíkem. Všechny pokusy ale mířily víceméně do výstroje brankáře Havelce. O pár minut později hráli proti čtyřem Písečtí a ačkoli to dlouho vypadalo, že se nakonec domácí mužstvo ubrání, povyjel si Filip Vlčeka zpoza brány na přední tyč a kotouč doslova protlačil za záda klečícího Sejpala. Ve dvanácté minutě si domácí obrana nedokázala pohlídat Šmejkala, jenž z vynikající pozice mezi kruhy střílel pouze doprostřed brány

A nepozornost hráčů z Pojizeří mohli Písečtí potrestat ještě jednou. Josef Krcho to zkoušel z poměrně velkého úhlu; Sejpalovi nevýrazný přízemní pokus snad projel mezi betony, avšak mezi tyče nezamířil. Bruslařům se špatný dojem z první třetiny podařilo jakžtakž napravit v posledních dvou minutách dějství. Hosté se v úzkém sevření boleslavských kleští nedokázali vůbec dostat k puku. Ze zmíněného “šrumce“ si vytvořila Boleslav dvě slibné příležitosti. Semirád dostal krásnou přihrávku napříč brankovištěm, ale vynikající Havelec se proti jeho pokusu stačil včas přesunout ke druhé tyči. Písek pak fauloval, jenže k rychlému využití přesilovky chybělo Hlouškovi přesnější zakončení.

Bruslařský klub se ve druhé periodě zápasu snažil pokračovat ve výše zmíněném trendu. Zpočátku to boleslavskému dorostu šlo vcelku obstojně, přesto to byl hráč v žluto-modrém, jmenovitě Záhora, kdo mohl dát gól. Po pravé straně unikl borcům v bílých dresech a uháněl v podstatě sám na brankáře. Možná za to mohla přílišná rychlost, která píseckému útočníkovi zabránila v propracovanějším zakončení, jenž by mohlo vést k brance. Přesně v polovině utkání hosté znovu zahrozili. Sejpal v ledové mlze dlouho nemohl najít kýžený předmět černé batrvy, až mu ho nakonec napálil do chráničů Záhora – dobrý zákrok Sejpala.

Naproti tomu snahu hokejistů ze středních Čech mařila pozorná defensivní činnost Písku. Nutno dodat, že akce Mladé Boleslavi byly lehko čitelné a postrádaly ze strany svých figurantů potřebnou přesnost. Pak následovala velice nudná pasáž, která vpodstatě trvala až do konce druhé třetiny. “Jen“ čtyřiadvacet sekund před sirénou zahrozil samostatným únokem Dominik Vlk. Rozhodně to nebylo poprvé, co se tohle Boleslavi stalo, jenže tentokrát nešlo jen o náznak samostatného úniku, nýbrž o regulérní souboj mezi gólmanem a útočníkem. Jenže – jenže ten se nakonec přičiněním hákujícího Chalupy nekonal.

Závěrečnou třetinu tedy začali hosté v početní výhodě. Ačkoli jí nestihli využít, šli hosté do dvougólového vedení. Dvě sekundy po návratu boleslavského “trestance“ zvyšoval na 2:0 David Šmejkal. Mladá Boleslav se snažila o obsazení obranného pásma soupeře spíše nastřelovanými puky, málokdy totiž dokázali kombinačně překonat útočnou modrou. Úvodní minuty poslední dvacetiminutovky se tedy hra nadále zdržovala v blízkosti Sejpalovy klece. To se však zanedlouho zlomilo v boleslavský gól. Postupným útokem se dostali hráči v bílém na dostřel muže s maskou a těžil z toho Tomáš Hyka – 1:2.

Hra se v této fázi zcela vyrovnala a k vidění byly ofensivní výpady obou celků. Po jednom takovém předvedl Havelec proti Brandejského pohotové střele provaz. Inu, hrál se vskutku svižný hokej na obě strany. Za pět minut dvanáct o sobě nechala vědět “známá firma“ Protivný-Hyka a spol. Hyka nejdřív tvrdou střelou vyprášil Havelcovy betony, následně se k odraženému touši dostal na druhém křídle rozjetý Protivný a nedal ležícímu brankáři šanci. Víc se toho, až na pár ukvapených protiútoku, v základní hrací době nestalo, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení.

V něm stihli v rozhodčí udělit čtyři trestné minuty, dvě na každé straně. Nejdtřív hrála přesilovku čtyřech proti třem domácí Boleslav. Po sérii rychlých přihrávek zakončoval nikým nehlídaný Bičiště. Havelec se nemusel nikterak namáhat, dnes po několikáté ho trefil soupeř přímo do jeho chráničů. O minutu později bylo znovu veselo, a znovu u brankoviště maskovaného muže Písku. Ve hře třech proti třem si udělal David Protivný ledabylý výlet středem ledové plochy; obešel jednoho soupeře, obešel druhého, třetího, dokonce si dokázal položit i samotného Havelce, ale ve stížené pozici vše zakončil pouhým orazítkováním tyče. Ke konci prodloužení se zase hnali za dvěma body hráči Písku. Sejpal všechny jejich pokusy pokryl a nasměroval tak zápas k samostatným nájezdům.

Jako první se na středočeského brankáře rozjel Reiniš, avšak špatně umístěná střela narazila do Sejpalových betonů.

V podstatě to samé se konalo na druhé straně v podání Davida Protivného.

Martin Sejpal se ve druhé sérii nenechal zmást Vlčkovým pohybem těla a skvěle píseckého kapitána vybruslil.

Lapačka Davida Havelce si posléze smlsla na Frolíkovi.

V sérii třetí předvedl Bernad povedený blafák, na jehož konci ale nedokázal kotouč přehodit přes beton ležícího Sejpala.

Asi nejblíže gólu, a v inkriminovaný okamžik i k rozhodnutí celého zápasu, měl jednoznačně Tomáš Hyka. Povedenou kličkou poslal brankáře mimo brankoviště, ale v klíčovou chvíli mu neposedný puk přeskočil čepel hole a boleslavský hokejista tak mohl při pohledu na prázdnou bránu jenom pokrčit rameny.

Na řadu přišla takzvaná náhlá smrt. Pořadí střelců se otočilo a tak začínala Boleslav – Jakub Frolík minul bránu.

Miroslav Pícha mohl rozhodnout. Avšak v cestě mu stál opět skvěle pozičně hrající Sejpal.

Jiří Brandejský předvedl kličku do forehandu a přesně zavěsil.

Pokus Davida Šmejkala Sejpal zastavil betony a Mladá Boleslav se tak mohla radovat ze dvou “zlatých“ bodů.

 

Partneři

Související
články

Reportáž

Vydřené dva body pro starší dorostence

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz