Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava
4.2.2018 | Vojtěch Drbohlav s přispěním ČT

Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava


L i t v í n o v – Litvínov měl v zádech 13 proher v řadě, naposledy porazil na konci předchozího roku právě Mladou Boleslav. Bruslaři utkání v podkrušnohorském městě rozehráli nadějně, a právě díky hezkému gólu Jakuba Orsavy (na snímku) vedli. Jenže houževnatí Severočeši vyrovnali, a dokonce otočili průběh zápasu. Nejen Orsavu bezprostředně po zápase mrzelo zejména to, že Středočeši druhý zápas po sobě inkasovali ve vlastní přesilové hře. Bruslaři znovu těsně prohráli a z města proslulého chemickým průmyslem přivezli pouze jeden bod za prohru v prodloužení.

Jakube, jak vnímáte to, že jste ze zápasů s Ostravou a Litvínovem získali dohromady jen bod, přičemž jste pokaždé vedli?

Je to málo. Myslím si, že oba dva zápasy jsme měli velice dobře rozehrané. Bohužel jsme je ale nedotáhli do úspěšného konce.

Kde hledáte příčiny toho, že máte problémy s tím, abyste udrželi vedení?

Nevím. Kdybych to věděl, v kabině bych to řekl. Je to ale nepříjemné, často nás stojí body to, že nedokážeme hrát celých 60 minut.

Co ten váš hezký gól? Jak to, že ani to tým nenakoplo?

Byl to gól jako gól. Povedlo se mi tam projít. Viděl jsem, že brankář klečí, tak jsem to zkusil blafákem. V naší přesilovce jsme ale opět inkasovali. To se nám nesmí stávat. V posledních zápasech dostáváme skoro v každé přesilovce gól. Pokud chceme vyhrávat, musíme to změnit.

Po minulém zápase říkal asistent trenéra Viktor Ujčík, že máte v týmu hodně posádky, ale málo veslařů. Ztotožňujete se s tímto výrokem?

O tom ani nevím. Ten článek jsem raději nečetl. Snažím se hlavně soustředit na hokej. Musíme teď vyhrávat a získat co nejvíc bodů.

Vzpomněl byste si, kdy naposledy se během utkání, ve kterém jste hrál, muselo dvakrát vyměňovat plexisklo, tak jako se to stalo právě v Litvínově?

To si vůbec nevzpomenu. Už dlouho jsem nezažil, aby se vůbec plexisklo rozbilo.

Rozhodčí nařídili po dobu výměny chybějící části hrazení odchod mužstev do kabin. Cítil jste, že by vás to nějak poznamenalo, nebo tím, jak to byla krátká doba, to nemělo na hru vliv?

Myslím si, že ne. Pro obě mužstva to bylo stejné. Navíc se to stalo hned po přestávce, takže jsme v podstatě měli jen delší pauzu.

Víte o tom, že Litvínov právě v neděli proti vám prolomil sérii 13 proher v řadě, a že jste to byli právě vy, koho VERVA naposledy 28. prosince 2017 (2:0) porazila? Je Litvínov oproti ostatním extraligovým týmům pro vás v něčem nepříjemnější než jiní soupeři?

Těžko říct. Pro náš je to soupeř jako každý jiný. Tentokrát to bohužel nevyšlo. Nic víc bych v tom nehledal.

V úterý odehrajete poslední utkání před olympijskou přestávkou. Bude to opět důležitý souboj, na domácím ledě přivítáte silný Hradec Králové. Co od toho čekáte? Proti silným soupeřům totiž občas umíte zahrát…

Občas. To jste řekl dobře. Máme zápasy, ve kterých plníme všechno, co máme. Jak po taktické nebo systémové stránce. Potom ale míváme utkání, které, nechci říct, že odflákneme, ale hrajeme je jinak než tak, jako třeba proti Plzni. To je pak příčina toho, že ztrácíme body.

Děkujeme a přejeme, ať se daří.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz