Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off
5.9.2017 | Lukáš Chuchválek

Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off


M l. B o l. - Trenérská dvojice Jiří Zörkler (na snímku) a Ladislav Kolner již netrpělivě očekává novou sezónu NOEN extraligy staršího dorostu. V přípravě starší dorostenci sáhli k osvědčeným postupům z let minulých i k dvoufázovým tréninkům. Hlavního trenéra Zörklera potěšil úspěch na turnaji v Karlových Varech, ale nejvíce ho těší nálada v kabině, kde si jeho svěřenci sami kladou cíle, dle jeho slov nejvyšší. Pro něj osobně je prozatímním cílem postup do play-off, neboť jeho svěřence čeká těžká a vyrovnaná skupina v základní části.

Na úvod se zeptám, jaká byla letní příprava a na co jste se zaměřovali? Proběhla podle vašich představ?

Já si myslím, že jsme se minulé dvě sezóny na nic výrazně nezaměřovali, ale taková naše charakteristika spočívala v tom, že jsme byli dobře fyzicky připravení. Nějaké zásadní změny v letní přípravě jsme nedělali, byla zhruba stejná jako v minulé sezóně. Je fakt, že se i během letní přípravy objevují nové trendy, více se zaměřují na silovou přípravu, tedy jestli jsme nějaké změny udělali, šlo se směrem k té silové přípravě, ale jinak se dá říct, že 90 % programu bylo stejných jako před předcházející sezónou.

Trénovali jste prý často dvoufázově. Jak konkrétně ty tréninky vypadaly?

Trénovali jsme od pondělí do pátku a z toho dva dny jsme trénovali dvoufázově, ostatní tři dny v týdnu jednofázově.

Jak probíhalo skládání kádru? Přišlo k vám hodně hráčů z jiných měst?

Je to jako každý rok. Samozřejmě je potřeba každý rok to mužstvo posílit, dvouročáci odejdou a z mladšího dorostu další hráči přijdou. Ne všichni prvoročáci jsou schopni hrát okamžitě extraligu staršího dorostu, takže bylo potřeba mužstvo posílit. Letos jsme před letní přípravou i během ní neměli až tolik příchodů, ale spíše až v srpnu přišli hráči, kteří kádr posílili.

Dali jste šanci i nějakým hráčům B-mužstva mladšího dorostu? Mají nějakou šanci se u staršího dorostu prosadit?

Podle mě hrajou v B-mužstvu mladšího dorostu hlavně prvoročáci, pak ti druhoročáci už většinou hrajou za áčko mladšího dorostu. A když druhoročák nehraje za áčko, pak už odchází spíše do klubu, který nehraje nejvyšší soutěž ve starším dorostu. Myslím, že tu z béčka mladšího dorostu, který tam hrál minulou sezónu, letos nikoho nemáme, ale samozřejmě kluci, kteří tam hráli jako prvoročáci, v našem mužstvu jsou. Samozřejmě je otázka, zda budou v základní sestavě, nebo budou někde na hostování či na střídavý start v nižší soutěži.

V Karlových Varech jste vyhráli turnaj, ve kterém jste ale minule neuspěli. Může to něco znamenat? Berete to do startu sezóny jako něco pozitivního?

Výsledek jako takový nechci samozřejmě přeceňovat, nechci ho ani podceňovat, ale vždycky je lepší vyhrávat než prohrávat. Když jsme tam minule prohráli, potýkali jsme se s tím, že jsme během turnaje samotného, v přípravě i potom v sezóně řešili určité problémy uvnitř mužstva, vztahy nebyly úplně ideální, to mužstvo si jako parta moc nesedlo, a s tím vším jsme se potýkali už během minulého turnaje ve Varech, a to byl také jeden z důvodů, proč se tenkrát turnaj prohrál. Letos je pozitivní fakt, že je mužstvo úplně jiné, co se týče vztahů, je to parádní parta. Dovolím si říct, že jsem ve starším i mladším dorostu takovou partu ještě neměl. Vztahy uvnitř mužstva letos nemusíme vůbec řešit.

Dá se to postavit i nad ten sport, že když kabina klape a s kluky nejsou problémy, tak i kdyby se třeba nedařilo, tak to až tak nevadí? Nebo to o to víc mrzí, že kabina sice klape, ale...?

V těchto kategoriích jsou ještě znát rozdíloví hráči. Pokud tento rozdílový hráč vyskočí nad ostatní, jako to dokázal minulou sezónu Oscar Flynn, tak to s sebou samozřejmě přinese body do tabulky, ale řešili jsme uvnitř mužstva spoustu problémů. Když ale Oscar začal hrát za juniorku, měli jsme pak problémy nějaký zápas vyhrát. Nyní se podobný talent a rozdílový hráč zatím neobjevil. O to více je ale mužstvo pracovité, o to více ti kluci chtějí, bojují, a já si myslím, že i mně se s takovým mužstvem pracuje lépe. Otázka zní, kolik nám to v soutěži přinese bodů, jak na tom budeme.

Tedy, jaké cíle si do sezóny dáváte?

Souvisí to s minulou sezónou. Tam si nikdo z kluků cíle nedával a my jsme je k nějakým cílům museli tlačit. Pořád jsme jim museli předkládat nějakou vizi, nějaké cíle, které v podstatě ani nechtěli plnit, nezajímaly je. V této sezóně si kluci cíle kladou sami a kladou si samozřejmě cíle nejvyšší. Já jsem samozřejmě rád, že si kladou cíle nejvyšší. Pro mě osobně je momentálně cílem nejvyšším postup do play-off. Pro nás trenéry jsou jejich cíle samozřejmě také náš cíl, ale soutěž bude velice těžká, nemáme ve skupině slabšího soupeře, bude to vyrovnané. Budeme bojovat a uvidíme.

Ohledně Oscara Flynna, z dorostu skočí do A-týmu. To trenéra dorostu určitě potěší, když se takový hráč neztratí ani na ledě s A-týmem, že?

Samozřejmě. Oscara jsem tady léta trénoval v žácích, v mladším i starším dorostu. Můžu říct, že jsem se s ním tady i dost navztekal, a jsem rád, že to vše k něčemu bylo. Výkonnost už prokázal a to, že se v áčku neztratí... Hrál s nimi přáteláky, hrál s nimi přípravné zápasy s tím, že se s ním tady počítá, takže to potěší každého trenéra zde v Boleslavi, že je to náš hráč. A mě to samozřejmě potěší obzvlášť, protože jsem ho mnoho sezón trénoval, takže jsem rád, že tomu tak je.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz